В Україну повернулись 14 вкрадених росіянами на ТОТ цінних історичних артефактів

В Україну повернулись 14 вкрадених росіянами на ТОТ цінних історичних артефактів

На українську землю повернулись 14 культурних цінностей, які російські окупанти викрали з територій, які тимчасово перебували під контролем армії рф. Як повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, йдеться про древню зброю від мідно-кам'яного віку до середньовіччя.

"Можна образно сказати, що в Україну надійшла партія зброї. Це древня зброя від часів енеоліту до середньовіччя", - заявив  т. в. о. голови Мінкульту Ростислав Карандєєв.

У відомстві вирішили поки що повернуті артефакти залишити в Києво-Печерській лаврі. Подальше місце їх розташування буде визначено згодом. 

Фахівці вважають, що артефакти можуть бути з викрадених музейних колекцій, або це предмети так званої "чорної" археології. Точним їх походженням надалі займатимуться профільні експерти.

Цінні історичних артефакти були виявлені під час спроби їх ввезення на територію Сполучених Штатів. Після вилучення їх було передано українському посольству в США. Звідти завдяки зусиллям українського зовнішньополітичного відомства цінност були доправлені в Україну та передані Мінкульту.

photo_2023-10-20_14-59-54 (3).jpg (67 KB)

Нагадаємо, у вересені Сполучені Штати повернули українській стороні культурні цінності, які були викрадені на тимчасово окупованих землях російськими загарбниками. Офіційна церемонія повернення відбулась у США 21 вересня. У ній взяли участь президент Володимир Зеленський, посол України в США Оксана Маркарова та міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас.

Як писав "Ми-Україна" раніше, внаслідок обстрілу армією рф Одеси у ніч проти 25 вересня було пошкоджено дев'ять об’єктів культурної спадщини. 23 вересня від російських снарядів у місті руйнувань зазнали одразу 25 пам’яток архітектури

 

Головне