В Повітряних силах розповіли, чи почали вже українські пілоти навчання на винищувачах F-16

В Повітряних силах розповіли, чи почали вже українські пілоти навчання на винищувачах F-16

Навчання українських пілотів на винищувачах F-16 ще не розпочалось. Про це заявив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

"Ще йде процес підготовки людей до того, щоб розпочати це навчання. Є передові групи, які виїхали в країни Європи, в країни, які можуть надати нам майданчики для навчань. Вивчається, як буде проходити цей процес і так далі. Самих ще пілотів, як таких, що пілотують - немає. Всі очікують", - наголосив Ігнат.

При цьому він додав, що майже щомісяця йому доводиться спростовувати інформацію про навчання українських пілотів на F-16.

"Ви знаєте, протягом вже тривалого часу мені доводилося, на жаль, спростовувати кожний раз, що пілоти навчаються у США, пілоти навчаються в Європі. Всі вже… Раз на місяць з'являється  така новина і доводилося дещо такі емоційні речі… Ставити крапки над "і", тому що не треба давати якусь зайву надію", - заявив речник Повітряних сил України.

Нагадаємо, раніше Юрій Ігнат розповів, що після того, як закінчаться навчання українських пілотів на винищувачах F-16 на західних майданчиках, ЗСУ матимуть планові польоти й в Україні.

“Літак потребує постійно відновлення навичок пілотування. Дещо ти забув – і уже не в строю. Те, що там можна буде по коротшій програмі пройти – буде здобуватись там (на західних майданчиках – ред.). А тут ми матимемо, можливо, інструкторів, які зможуть це робити”, – зазначив речник Повітряних сили в ефірі.

Як повідомляли "Ми-Україна", радник українського міністра оборони Юрій Сак вважає, що першою країною, яка передасть сучасні винищувачі F-16 Україні, можуть стати Нідерланди.

Головне