В МОЗ розповіли, чи вже виявили в Україні новий штам коронавірусу "Pirola"

В МОЗ розповіли, чи вже виявили в Україні новий штам коронавірусу

Новий штам коронавірусу "Pirola", який стрімко шириться у різних країнах, в Україні поки не зафіксували. Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Наразі у світі зареєстровано майже 100 тисяч нових випадків захворювання, викликаних новим варіантом коронавірусної інфекції (зокрема, у Великій Британії, США, Південній Африці, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії). В Україні випадків захворювання, викликаних новим штамом, не зареєстровано", - зазначили у Міністерстві охорони здоров'я.

У той же час Ігор Кузін висловив переконання, що з часом Pirola все ж з'явиться в Україні. Зокрема, враховуючи той факт, що безліч українців через війну переїхали у інші країни і часто їздять в Україну. 

"Ми не виключаємо, що новий варіант коронавірусної інфекції зʼявиться на території України. Враховуючи, що тисячі українців, які вимушено покинули свої домівки через війну, приїжджатимуть або повертатимуться додому з країн, де вже є новий штам. За результатами секвенування, тобто лабораторного дослідження зразків, відібраних від захворілих на COVID-19, проведених у національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я, наразі випадків штаму "Піроли" на території України не зареєстровано. Усі виявлені мутації наразі є довкола штаму "Омікрон", - повідомив головний санітарний лікар України.

Разом з тим він наголосив, щоб убезпечитися від хвороби, варто робити щеплення від коронавірусу. Першочергово це стосується людей з ослабленим імунітетом, вагітних та людей похилого віку.

Нагадаємо, новий штам коронавірусу "Pirola" вперше був зафіксований в Ізраїлі. Потім він зʼявився у США, Данії та Великобританії.  Основними симптомами нового штаму є нежить, головний біль, втома, чхання і біль у горлі, рідко виникають подразнення очей та висипи.

Як повідомляли "Ми-Україна", головний санітарний лікар Ігор Кузін вважає, що віддалені наслідки коронавірусу є і їх необхідно ретельно вивчати.

Головне