МАГАТЕ: Рівень води на ЗАЕС критично низький

МАГАТЕ: Рівень води на ЗАЕС критично низький

Запорізька АЕС все ще може качати з водосховища воду для систем охолодження, втім рівень води критично низький.

Про це повідомив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі з посиланням на експертів МАГАТЕ.

За його словами, станом вечір 8 червня рівень води у водосховищі впав приблизно на 4,1 метра. Для охолодження шести реакторів станції та відпрацьованого палива, станція використовуватиме альтернативні джерела води.

"Погодинна швидкість втрат залишається в діапазоні від 4 до 7 сантиметрів на годину", - сказав він.

Експерти МАГАТЕ вважають, що Запорізька АЕС зможе відкачувати воду, навіть якщо рівень води знизиться до 11 метрів або ж і нижче.

Нагадаємо:

6 червня в МАГАТЕ відреагували на підрив росіянами Каховської ГЕС:

“МАГАТЕ в курсі повідомлень про руйнування на українській Каховській греблі; експерти МАГАТЕ на Запорізькій АЕС уважно стежать за ситуацією; безпосередньої загрози ядерній безпеці на станції немає”.

Того ж дня стало відомо, що глава МАГАТЕ знову приїде на Запорізьку АЕС через тиждень. Скасовувати поїздку через підрив Каховської ГЕС він не буде.

8 червня експерти МАГАТЕ заявили, що у Каховському водосховищі рівень води щогодини знижується на 5-7 см, у пік було 11 см.

Як писав "Ми-Україна" раніше, постійний представник України в ООН Сергій Кислиця пояснив, що розслідувати підрив дамби Каховської ГЕС 6 червня неможливо. На заваді цьому стоять окупація та відсутність співпраці із загарбницькою владою.

Головне