В Ірпені почали демонтувати зруйновані росією будинки (відео)

В Ірпені почали демонтувати зруйновані росією будинки (відео)

Ще дві зруйновані росією багатоповерхівки почали демонтувати в Ірпені. Роботи триватимуть місяць. На це виділили понад 20 мільйонів гривень. Спецтехніка працює тільки на одній ділянці, іншу поки робітники розбирають вручну.

Більше подробиць розповіла наша кореспондента.

Перед знесенням будинку пані Зоя востаннє переступає поріг своєї квартири. 30 років щасливого життя тут пролітають перед очима до моменту, коли її дім знищили росіяни.

"Немає слів. Дуже важко. Тут виріс мій син, онук і так приходиться це все залишати", - сказала вона.

Від випущеного росіянами заліза палали усі дев’ять поверхів. Більшість квартир тепер – згарище.

"Робили ремонти, думали, що на старість років будемо жити, але не вийшло. Наші вороги таке нам зробили", - розповіла жінка.

Цей район в Ірпені від ворожих обстрілів постраждав чи не найбільше. Зачепило і приватні, і багатоповерхові будинки. У місті вже знесли 12, на черзі – ще десятки будинків.

Ці будинки демонтовуватимуть місяць. Поки техніка працює тільки по одній, іншу, щоб не пошкодити малюнок Бенксі, розбирають вручну. Після графіті всесвітньо відомого художника відправлять у сховок, поки не вирішать, що із ним робити далі.

Міському бюджету ці роботи коштуватимуть 20 млн грн. Потім, на місці знесених, хочуть збудувати нові для людей, що втратили житло. Але коли це буде – навіть приблизно сказати не можуть.

"Всі ми сподіваємось на найшвидше повернення людей до своїх домівок. Я думаю, що за 2-3 роки – це дуже амбітний план", - сказав заступник мера Ірпеня Андрій Кравчук.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, бої за Бахмут не припиняються. Попри усі намагання та зусилля ворожому війську не вдається не лише взяти місто під свій контроль або його оточити, а і навіть перекрити шляхи постачання ЗСУ.

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.