В "Енергоатомі" розповіли, що відбувається на окупованій ЗАЕС

В

Рівень води у ставку-охолоджувачі Запорізької атомної електростанції, яка з початку повномасштабної війни знаходиться в окупації, стабільний. Відповідну заяву зробили в НАЕК "Енергоатом".

В компанії наголосили, що попри підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС, ситуація залишається стабільною та контрольованою.

"Станом на 08:00 26 червня фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,58 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції", - зазначили у "Енергоатомі".

Також повідомляється, що рівень води в каналі ТЕС, звідки за необхідності підживлюється ставок ЗАЕС, знаходиться на рівні 11,15 м.

"Протягом останнього часу рівень води в каналі суттєво не падає, його показники вже не залежать від Каховського водосховища", - наголосили в НАЕК.

Крім того у компанії нагадали, що енергоблоки ЗАЕС не працюють з вересня 2022 року, тож відтоді активного випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається.

Як повідомляли "Ми-Україна", начальник ГУР МО Кирило Буданов заявив, що російські окупанти підготували план із підриву ЗАЕС, яка наразі перебуває під їхнім контролем. Наразі заміновано чотири енергоблоки.

Головне