Укріплення на кордоні з Білоруссю: які "сюрпризи" готують ЗСУ для окупантів

Укріплення на кордоні з Білоруссю: які

Укріплення на кордоні з Білоруссю готують українські захисники. Які "сюрпризи" підготували для непроханих гостей українці - у сюжеті телеканалу "Ми-Україна".

Захисники кордону тренуються знищувати живу силу з 60 міліметрового міномета, якщо окупанти раптом вирішать рушити через український кордон.

"Перших стрільб люди побоювалися, а зараз для них це звично. Вони бачать на практиці, які ще, можливо, залишають недоліки і ми їх на навчаннях коректуємо", - розповів командир мінометного взводу Павло.

"Косарка" - так воїни назвали зенітну установку, адже вона буквально скошує все в радіусі понад два кілометри. В умілих руках це смертельна зброя для ворожої піхоти та легкої бронетехніки.

Тероборонівці продовжують укріпляти лінію захисту. Вони будують пастки та укріплення на кордоні з Білоруссю, які ворогу у лісі буде виявити вкрай складно.

"Самі погодні умови не дозволять їм зайти технікою. Можливо якісь ДРГ групи, але наш кордон є захищеним. Шансів у них сюди потрапити немає", - сказав командир відділення Роман.

Захисники, що мають родичів у білорусі, розповідають, що люди там залякані, але війну не підтримують.

"Вони бояться за себе, за свої сім’ї, щоб не потрапити до в’язниці. Більшість з них не хочуть сюди йти, вони не бачать у цьому сенсу - гинути за інтереси іншої країни", - підкреслив командир роти Андрій.

У прикордонних селищах продовжується буденне життя. Вибухів мешканці не лякаються, бо знають про тренування ЗСУ .

Нагадаємо, в Інституті вивчення війни вважають про можливий наступ РФ із Білорусі наприкінці 2023 року. Кремлівські високопосадовці продовжують проводити зустрічі на високому рівні з білоруським керівництвом – діяльність, яка може створити умови для нападу Росії на Україну з Білорусі.

За словами аналітиків, російські війська, які наразі дислокуються в Білорусі, проходять навчання і передислоковуються на схід України.

При цьому ISW продовжує оцінювати, що напад Росії на Україну з боку Білорусі залишається дуже малоймовірним сценарієм цієї зими і "малоймовірним, але більш ймовірним", восени 2023 року.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, втрати рф на війні проти України перевалили позначку у 132 000 військових.

Головне