Україна та росія провели обмін полоненими: кого вдалося повернути

Україна та росія провели обмін полоненими: кого вдалося повернути

Україна та росія 5 лютого провели обмін полоненими, в результаті якого на батьківщину вдалося повернути 150 українських захисників. Серед них є бійці ТРО, ВМС і Повітряних сил.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

За даними Штабу, серед звільнених багато важкопоранених, тяжкохворих та тих, хто провів у неволі понад два з половиною роки. Це вже 61-й обмін військовополоненими, який організував Координаційний штаб з початку повномасштабного вторгнення росії. Загалом вдалося повернути 4131 людину, серед яких військові, цивільні та іноземці.

Цього разу на Батьківщину повернулися 108 військовослужбовців ЗСУ, зокрема семеро бійців територіальної оборони, 26 представників Військово-Морських сил і троє військових Повітряних сил. Також серед звільнених 22 нацгвардійці, 19 прикордонників та один працівник Нацполіції.

"Вони захищали українську землю від ворога у Харківській, Запорізький, Донецькій, Луганській областях, на Херсонщині, Сумщині, Київщині. Зокрема, звільнені нацгвардійці, які охороняли Чорнобильську АЕС, а також захисники Маріуполя та Азовсталі. Побачать невдовзі рідних також українські військовослужбовці, які брали участь в операції на Курщині", - йдеться у дописі.

До числа звільнених входять 47 сержантів, 69 солдатів, 16 матросів та 18 офіцерів.

"Українські військовослужбовці отримають належне лікування, допомогу з реабілітації та реінтеграції в суспільство, а також виплати грошового забезпечення, яке вони мали отримувати упродовж перебування в полоні, та одноразову матеріальну допомогу", - зауважили в Штабі.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров заявив, що 14 бійців із Запорізької області вдалось повернути додому з полону. Це представники Нацгвардії, ДПСУ, ВМС та ТРО.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зауважив, що вдалося звільнити захисників Маріуполя, “Азовсталі” та заводу Ілліча, а також тих, хто стояв на захисті ЧАЕС, населених пунктів Донеччини та Луганщини. Серед них - 22 нацгвардійці, 19 прикордонників та один поліцейський. 

"На жаль, серед звільнених є бійці у важкому стані. Ми обов’язково подбаємо про те, аби кожен з них отримав необхідне лікування та догляд. Попереду в них тривала реабілітація та відновлення", - написав Клименко у Telegram.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Володимир Зеленський підписав законопроекти про продовження воєнного стану і мобілізації в Україні до 9 травня

Головне