Україна і Польща погодили умови для розблокування кордону, на якому стоять тисячі вантажівок

Україна і Польща погодили умови для розблокування кордону, на якому стоять тисячі вантажівок

Україна та Польща працюють на розблокуванням кордону, де вже майже місяць страйкують поляки. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

У відомстві наголосили, що у Варшаві пройшла зустріч заступника міністра розвитку громад Сергія Деркача з держсекретарем Міністерства інфраструктури Польщі Рафалем Вебером та посадовцями польських Мінфіна та МВС.

Під час переговорів  сторонам вдалося досягти згоди у наступних питаннях:

  • відкриття пункту пропуску "Угринів - Долгобичув" для проїзду порожніх вантажівок, що дозволить збільшити пропускну спроможність кордону і зменшить навантаження на інші пункти пропуску;
  • створення у системі єЧерга окремі паси для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску "Ягодин - Дорогуськ" та "Краківець  Корчова"
  • запуск пілотного проєкту з реєстрації у єЧерзі прямо перед перетином кордону на пункті пропуску "Нижанковичі - Мальховіце" (працбватиме протягом місяця).

"Питання скасування чи змін до "транспортного безвізу" не обговорювалось та не було на порядку денному", - наголосили у Міністерстві розвитку громад.

Також у відомстві додали, що поляки вимагають від України, щоб пункти пропуску “Угринів – Долгобичув” та “Нижанковичі – Мальховіце” були доступні виключно для транспорту на реєстрації ЄС. 

"Така позиція неприйнятна для України та Європейського Союзу, адже це дискримінаційна норма по відношенню до інших країн. Останнє було підтверджено під час засідання Координаційної платформи Україна-Польща-ЄС за участі керівництва Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності (DG MOVE) 30 листопада", - йдеться у повідомленні.

Крім того зазначається, що українська сторона шукає рішення для врегулювання ситуацію із чергами на кордоні та зменшити напруження у питанні автомобільних перевезень. 

"Ключовими позиціями є покращення пропускної спроможності наявних пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю, для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розроблення Плану дій щодо розбудови українсько-польських пунктів пропуску (з українського боку стратегія розбудови вже готова)", - додали у Міністерстві.

Як повідомляли "Ми-Україна", станом на 1 грудня в'їзду в Україну на кордоні чекали близько 2100 вантажівок.

Головне