Участь у саміті в Джидді взяли понад 40 держав, - голова ОП розповів про зустріч

Участь у саміті в Джидді взяли понад 40 держав, - голова ОП розповів про зустріч

У дводенному безпековому саміті у Джидді, присвяченому Україні, взяли участь представники 42 держав. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що відбулися "дуже продуктивні консультації" щодо ключових принципів, на яких має будуватися справедливий і міцний мир.

"Були різні погляди, але всі присутні засвідчили відданість своїх країн принципам Статуту ООН, міжнародного права та поваги до суверенітету й непорушності територіальної цілісності держав. І саме на цих принципах побудована Формула миру президента Зеленського, про яку ми докладно розповіли", - розповів він.

За даними видання Corriere della Sera, учасники саміту погодилися, що в центрі будь-якої мирної угоди має бути повага територіальної цілісності та суверенітету України, а також верховенство Статуту ООН. Також було вирішено сформувати робочі групи з обговорення формули миру. Нині продовжуються перемовини стосовно термінів проведення зустрічі лідерів держав. 

Конференція в Саудівській Аравії є продовженням процесу переговорів, розпочатого у червні у Копенгагені. Тоді у Данії представники України, країн "Великої сімки" та держав "глобального Півдня" говорили про імплементацію української формули миру.

Нагадаємо, директор Центру відносин США-Україна у м. Вашингтон Микола Грицковян переконаний, що той факт, що Китай вирішив відвідати мирний саміт в Саудівській Аравії щодо України, свідчить про втрату довіри китайської влади до росії та її політичного керівництва.

Як писав “Ми-Україна” раніше, заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква раніше розповів, що понад 40 держав-учасників зустрічі у місті Джидда в Саудівській Аравії в суботу й неділю розподілять між собою відповідальність щодо окремих пунктів української “формули миру”.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.