У Раді заговорили про завершення опалювального сезону: коли почнуть відключати тепло

У Раді заговорили про завершення опалювального сезону: коли почнуть відключати тепло

В Україні з наступного тижня можуть почати поступово завершувати опалювальний сезон. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Він наголосив, що почати потроху відключати опалення можна з огляду на теплу погоду.

"В Україну поступово приходить тепла весняна погода. Враховуючи прогноз погоди, з понеділка у деяких регіонах можна завершувати опалювальний сезон та зекономити енергоресурси, зокрема газ", - заявив Герус.

При цьому він додав, що завдяки потеплінню в Україні почало суттєво знижуватися споживання електричної енергії. 

"Збільшуються денні профіцити, адже зростає генерація сонячних електростанцій. Разом із тим через пошкодження мереж обмеження у подачі електроенергії останніми днями були у Києві, Харкові, Житомирі, Одесі. Це ще раз підкреслює актуальність ідеї розподіленої генерації - електростанції мають бути максимально наближені до зон споживання. У випадку міст - це дахи будинків, які можуть використовуватися для СЕС", - зазначив голова енергокомітету.

Крім того Андрій Герус нагадав про амбітний план НАК "Нафтогаз України" - підготуватися до наступного опалювального сезону виключно за рахунок газу українського видобутку, тобто імпортувати газ з-за кордону не планують.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в Міністерстві енергетики заявили, що Україні вдалось стабілізувати енергосистему після численних російських атак із застосуванням крилатих ракет та ударних дронів. Опалювальний сезон 2022/23 наша країна завершує з профіцитом потужності у системі.

Головне