У Мінкульті запропонували ввести "регулювання" Telegram: про що йдеться

У Мінкульті запропонували ввести

У Міністерстві культури та інформполітики вважають, що настав час ввести "регулювання" Telegram. Як розповів очільник відомства Олександр Ткаченко, потрібна експертна оцінка того, у який спосіб має відбуватися взаємодія держави із популярною системою миттєвого обміну повідомленнями.

"Telegram створив у собі спільноту, яка закрита від суспільства, в той час, коли всі медіа, які підпадають під закон "Про медіа", відкриті, відомі їх власники, є певна звітність тощо. Тому Telegram – це питання, яке потребує реально експертного обговорення", - цитує слова міністра інформагентство "Інтерфакс".

Водночас він уточнив, що наразі плани щодо регулювання перебувають на етапі "давайте поговоримо". 

Ткаченко визнав, що соцмережа безперечно має свої переваги, серед яких провідна - це здатність швидко передавати інформацію. З іншої сторони, за його словами, в Telegram фіксується "величезна кількість російських активностей".

"Окрім того, у телеграму немає зворотного зв'язку. Який він не був би у фейсбуку чи гуглу, але він є, ми принаймні знаємо, до кого звертатися. До кого звертатися в телеграмі, це питання непросте... Переконатися в тому, що там є ФСБ-шні сліди, чи ще чиїсь, досить непросто. Але той факт, що комунікації з телеграмом немає, викликає багато запитань і сумнівів", - зазначив міністр.

Очільник Мінкульту також підкреслив, що українська сторона вже зверталась до соцмережі із пропозицією поспілкуватись, однак їм це не цікаво та "не потрібно, тому що вони перебувають повністю поза зоною регулювання".

Ткаченко зазначив, що про контроль з боку держави або заборону Telegram не йдеться, лише про "певне регулювання".

Як писав "Ми-Україна" раніше, війну рф проти України підтримують 75% росіян. Понад 50% жителів російської федерації вважають, що складнощі пов’язані з так званою “спецоперацією” ще попереду.

Головне