У Криму від початку окупації зникли щонайменше 44 людини

У Криму від початку окупації зникли щонайменше 44 людини

У Криму від початку окупації насильницькі зникли щонайменше 44 людини. Про це повідомило представництво Президента України в АРК на сторінці у Facebook.

"Наразі за період окупації Криму відомо 44 випадки насильницьких зникнень, 15 з них – люди, чия доля та місцеперебування досі невідомі", - йдеться в повідомленні.

Крім того, у представництві розповіли, що станом на квітень 2023 року зниклими безвісти вважаються кримчани Абдураманов Різван, Аляутдінов Марсель, Апселямов Ескендер, Арсен Суюнов, Аріпов Шевкет, Бондарець Іван, Ващук Валерій, Каплієнко Максим, Костенко Федір, Клапова Катерина, Черниш Василь, Шевкет Марлен, Алієв Арсен, Арісланов Мухтар, Ганієв Руслан, Джеппаров Іслям, Зінедін Сейран, Ібрагімов Ервін, Іслямов Джевдет, Терехов Арлен і Шаймарданов Тимур. Водночас, як пише представництво, цей список – не вичерпний.

Як зазначається, масову практику насильницьких зникнень росія почала активно впроваджувати і на територіях, які були окуповані внаслідок повномасштабного вторгнення 2022 року.

"Лише на Херсонщині щонайменше 600 цивільних стали жертвами насильницьких зникнень із початку окупації частини області", - зазначили в представництві.

30 серпня - це Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. Він є символом привернення уваги до становища осіб, яких незаконно викрали та ув'язнили. Цей день започаткувала Генасамблея ООН. Вона у своїй резолюції 65/209 від 21 грудня 2010 року наголосила на зростанні кількості викрадених та безпідставно арештованих людей у різних регіонах світу.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у Криму ворог посилив заходи безпеки в акваторії Феодосійської затоки. Він заборонив власникам маломірних суден виходити в море на відстань більше одного кілометра від порту Феодосії. Таким чином, окупанти відреагували на успішні ураження об’єктів ЗС рф у регіоні.

Головне