Суд в Гаазі може видати нові ордери на арешт Путіна та вищого керівництва рф

Суд в Гаазі може видати нові ордери на арешт Путіна та вищого керівництва рф

Російському диктатору Володимиру Путіну загрожують нові ордери на арешт від Міжнародного кримінального суду. Як повідомив прокурор МКС Пьотр Гофманський, справа щодо депортації українських дітей – не єдина, яку розслідує суд, пише "Голос Америки".

Одна зі справ, які могли б призвести до нових ордерів на арешт президента рф, стосується скоєних найманцями ПВК "Вагнер" воєнних злочинів. Річ у тім, що у росії на офіційному рівні діяльність таких так званих "приватних військових компаній" є забороненою. Проте всьому світу добре відомо, що "вагнерівці" брали участь у війні рф проти Україні разом з регулярними військами ЗС рф. Більш того, сам Путін особисто ставив підписи під розпорядженнями щодо в'язнів, якими поповнювали особовий склад "Вагнера" для участі в бойових діях на території України.

Також російський диктатор вручав нагороди бійцям ПВК "Вагнер", а після заколоту, який влаштував ватажок "вагнерівців" Євген Пригожин, публічно завив, що ця "приватна військова компанія" повністю фінансувалася коштом російського бюджету.

Гофманський наголосив, що чи будуть нові ордери на арешт Путіна головним чином залежить від дій прокурора МКС.

“Він може зробити запит на ордер на арешт в досудових суддів МКС, які вирішать, чи є підстави для видачі майбутніх ордерів на арешт. Але безумовно прокурор чітко заявив, що він активно займається новими розслідуваннями в Україні, так само як і в інших країнах та ми очікуємо, що буде більше дій з цього приводу”, – пояснив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у липні депутати Європейського парламенту закликали Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видати ордер на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Головне