Суд арештував двох посадовців НАБУ, підозрюваних у співпраці з ФСБ рф

Суд арештував двох посадовців НАБУ, підозрюваних у співпраці з ФСБ рф

Суд визнав аргументованість Служби безпеки України та Офісу Генерального прокурора і постановив взяти під варту двох співробітників НАБУ, яких напередодні затримали за підозрою у співпраці з російськими спецслужбами і торгівлі з рф.  

Про це повідомляє СБУ.

Їм обрано найсуворіший запобіжний захід - арешт строком на 60 діб без можливості внесення застави. Таким чином, суд визнав обґрунтованість доказів, які були зібрані щодо посадовців одного з ключових антикорупційних органів України.

Деталі справи

 

Затриманих викрили під час масштабної спецоперації, яку напередодні провели СБУ та Офіс Генпрокурора з метою виявлення кремлівських впливів у структурах НАБ. У межах цієї операції правоохоронці провели десятки слідчих дій та обшуків.

Підозру оголошено двом діючим працівникам НАБУ:

  • одному зі співробітників Центрального апарату, який працює в найелітнішому закритому підрозділі «Д-2» та шпигував для російської спецслужби;
  • Руслану Магамедрасулову - одному з керівників міжрегіональних управлінь детективів, якого підозрюють у зв’язках з представниками рф і сприянні своєму батьку у здійсненні незаконної торгівлі з країною-агресором.

 

Також заочно повідомлено про підозру народному депутату Федору Христенку - представнику забороненої партії ОПЗЖ. За даними слідства, Христенко був топовим агентом ФСБ рф та координував діяльність, спрямовану на підривну роботу всередині НАБУ.

Парламентар мав зв’язок із керівником підрозділу детективів НАБУ Олександром Скомаровим. Зафіксовано, як під час повномасштабної війни дружина Скомарова скористалась автомобілем, що належить родині Христенка, для виїзду за кордон.

Скомаров брав участь у конкурсі на очільника Бюро економічної безпеки.

"Слідство встановило, що у разі виграшу конкурсу, український олігарх Ігор Коломойський сподівався, що Скомаров, як новий керівник БЕБ, сприятиме закриттю кримінального провадження щодо нього. Відповідна інформація підтверджена доказами листування Коломойського з одним зі своїх підлеглих", - йдеться у дописі.

Розслідування також встановило, що за сприяння детективів НАБУ з України втік інший бізнесмен - партнер Коломойського Геннадій Боголюбов. Його супроводжували працівники Бюро, які перебували в сусідньому вагоні поїзда. Цю втечу, за даними слідства, організував Федір Христенко.

У помешканні Христенка знайшли документи кримінальних проваджень НАБУ, зокрема матеріали негласного стеження та анкети кандидатів у детективи, що свідчить про глибоке проникнення російського впливу у структуру.

Наразі за всіма викрити фактами фігуранти отримали підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 2 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану);
  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї);
  • ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом).


У разі доведення вини їм загрожує від 12 років позбавлення волі до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Як повідомялв "Ми-Україна" раніше, судитимуть учасників масштабної наркоорганізації з дев’ятьма лабораторіями та оборотом понад 7 млн грн на місяць.

Головне