США закликали своїх громадян терміново виїхати з росії після арешту журналіста WSJ Гершковича

США закликали своїх громадян терміново виїхати з росії після арешту журналіста WSJ Гершковича

Громадян Сполучених Штатів Америки закликали негайно виїхати з рф після арешту журналіста WSJ Евана Гершковича. Відповідну заяву зробив державний секретар США Ентоні Блінкен.

"Найвищим пріоритетом Державного департаменту є безпека громадян США за кордоном. Ми повторюємо наші рішучі попередження щодо небезпеки, яка існує для громадян США в російській федерації. Громадяни США, які проживають або подорожують територією росії, повинні негайно виїхати, як зазначено в наших порадах для подорожей до росії", - йдеться у заяві.

Також Блінкен висловив занепокоєння через затримання Гершковича.

"Ми глибоко стурбовані затриманням росією журналіста, який є громадянином США. Ми спілкуємося з Wall Street Journal щодо цієї ситуації. Щоразу, коли громадянина США затримують за кордоном, ми негайно звертаємося до консульства та прагнемо надати всю належну підтримку.

Ми рішуче засуджуємо триваючі спроби Кремля залякувати, репресувати та карати журналістів і представників громадянського суспільства", - наголосив очільник американського зовнішньополітичного відомства.

Як повідомляли "Ми-Україна", у Москві Лефортовський суд арештував до 29 травня американського журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича, якого раніше затримала ФСБ за підозрою у “шпигунстві”. 

Гершкович зник у російському Єкатеринбурзі. Він понад добу не виходив на зв’язок, а згодом стало відомо, що ФСБ рф затримала його. Гершкович займався написання матеріалу про “групу Вагнера”. У ФСБ стверджують, що журналіст вивідував секретні дані про роботу "одного з підприємств російського військово-промислового комплексу" на користь Білого дому.

Головне