Шмигаль назвав головні результати третього року повномасштабної війни

Шмигаль назвав головні результати третього року повномасштабної війни

Головний результат України у третій рік повномасштабної війни проти росії - це стійкість, адаптивність, та оперативність відповіді на численні виклики.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час урядового засідання.

"Головний результат третього року повномасштабної війни – наша стійкість, наша адаптивність, оперативні відповіді на численні виклики. Ще раз дякую усім, хто захищає, рятує, лікує, навчає, працює. Завдяки нашій єдності ми пройшли 2024 рік. Попереду багато викликів і багато роботи. Впевнений, що у 2025 році ми станемо ще сильнішими", – сказав він.

Безпека й оборона

 

Понад половину бюджету 2024 року було спрямовано на оборону, що стало основою для значного нарощення потужностей оборонно-промислового комплексу.

"В оборонній сфері працюють понад 800 державних і приватних компаній. Більше тисячі зразків зброї і техніки допущено до експлуатації. З них половина — українського виробництва", - написав Шмигаль.

Особливо відзначився сегмент дронів – 96% безпілотників виготовляються на українських підприємствах. У межах проєкту "Армія дронів" закуплено понад 1,2 млн безпілотників.

Україна також стала лідером серед країн вільного світу за виробництвом самохідних артилерійських систем, досягнувши успіхів у ракетній програмі та створивши далекобійну зброю.

Партнерська підтримка за моделлю "данського підходу" дозволила залучити 1 млрд дол шляхом закупівлі української зброї для потреб оборони.

Фінансова стійкість

 

Україна забезпечила фінансування всіх ключових видатків, залучивши від міжнародних партнерів понад 41,7 млрд дол допомоги. Вперше в історії країна успішно пройшла шість перевірок у межах програми МВФ, отримавши майже 10 млрд дол. Також ЄС і G7 спрямували 50 млрд доларів допомоги, частина з яких вже надійшла з російських заморожених активів.

Адаптивна економіка, робота бізнесу та розвиток логістики

 

Політика "Зроблено в Україні", ініційована президентом Володимиром Зеленським, забезпечила зростання ВВП на 0,6%, а продажі українських товарів збільшилися на 9,5% завдяки програмі "Національний кешбек". Нові гранти та мікрогранти сприяли створенню десятків тисяч робочих місць, у тому числі для молоді.

Аграрії отримали 3,5 млрд грн підтримки, що дозволило наростити експорт на 13%. Розширилися можливості логістики: перевалка українських портів перевищила 91 млн тонн, а новий пункт пропуску на кордоні з Польщею та реконструкція 18 інших пунктів зміцнили західний кордон.

 

 Європейська інтеграція

 

Розпочалися переговори щодо вступу України до ЄС. Проведено зовнішній аналіз законодавства, завершено скринінг першого переговорного кластеру, підготовлено дорожні карти для виконання умов інтеграції.

"Готові оперативно виконати всю «домашню роботу», аби держави-члени ЄС могли ухвалити політичне рішення якнайшвидше", - заявив прем'єр.

Цифровізація

 

Цифрова трансформація продовжує прискорюватися. "Дія" об’єднала понад 22 млн користувачів, пропонуючи більше 30 послуг у застосунку та понад 120 – на порталі. Запущено нові сервіси, такі як е-Підприємець, освітня екосистема "Мрія", бронювання в Дії, Шлюб онлайн, uResidency та багато іншого.

Енергетика

 

Україна залучила понад 1 млрд євро до Фонду підтримки енергетики, що дозволило придбати обладнання для відновлення енергосистеми.

"Розширили можливості імпорту електроенергії з Європи з 1,7 до 2,1 ГВт. Це допомагає балансувати енергосистему.
Впровадили пакет енергетичної підтримки для громадян та бізнесу. Безвідсоткові кредити для фізичних осіб, кредити для ОСББ, ЖБК, для малого і середнього бізнесу, пільгові кредити для великих підприємців", - додав посадовець.

Відновлення

 

У 2024 році відбудовано 155 шкіл, 124 медичні заклади та реалізовано понад 600 інфраструктурних проєктів. Програма єВідновлення підтримала понад 46 тисяч родин, а гуманітарне розмінування повернуло в обіг понад 265 тисяч гектарів сільгоспземель.

Дотримання державою своїх соціальних зобов’язань

 

Понад 730 млрд грн було виплачено пенсій та 180 млрд грн витрачено на соціальні виплати. Індексовано пенсії та збережено тарифи на газ, тепло й електроенергію.

За ініціативи президента запустили пакет додаткової допомоги "Зимова підтримка".

Крім того, відкрито 200 Центрів життєстійкості для допомоги громадянам.

Освіта та медицина

 

Політика "Школа офлайн" повернула 100 000 дітей до очного навчання, а 7,5 млрд грн спрямовано на будівництво укриттів у школах. Закупили більше 500 шкільних автобусів українського виробництва. У медичній сфері акцент зроблено на реабілітації, на яку виділено 4,7 млрд грн. Понад 2,3 млн людей у 2024 році скористалися програмою «Доступні ліки». Мережа мобільних аптек охопила 13 регіонів.

Ветеранська політика

 

Електронне посвідчення ветерана вже використовує понад 350 000 людей. Започатковано 1000 ветеранських бізнесів, а майже 20 000 військових отримали безплатне зубопротезування. 460 фахівців із супроводу ветеранів працюють по всій країні.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Італія виділила 13 млн євро на відновлення енергетики України.

Головне