Спецоперація в Маріуполі та бої за Зміїний: що відомо про легендарного пілота Євгена Соловйова

Спецоперація в Маріуполі та бої за Зміїний: що відомо про легендарного пілота Євгена Соловйова

Український пілот Євген Соловйов виконував найнебезпечніші авіамісії першого року великого вторгнення росії. Він вночі на наднизькій висоті вивозив поранених із оточеної "Азовсталі", з неба підтримував битву за Зміїний. Зараз Євген Соловйов один із найкращих наших пілотів, хоча йому лише 33 роки.

Що відомо про легендарного пілота розповідаємо в матеріалі "Ми-Україна".

Пілот про шлях до армійської авіації

Євген Соловйов – підполковник Збройних Сил України, військовий льотчик першого класу, миротворець, герой України.

Наша кореспондентка побувала з пілотом в ангарі серед вертольотів. З Мі-8 почалася кар’єра молодого курсанта Харківського вишу. Небом Євген марив з дитинства і це не дивно, він з династії авіаторів.

"Дідусь воював в Афганістані, батько був інженером авіаційного обладнання. Більшість дитинства я проводив на аеродромі", - розповів він.

Вже 15 років літає Соловйов, за його плечима більше 2000 годин нальотів та понад 300 бойових вильотів.

Євген Соловйов розповів про початок вторгення рф

"Застала (повномасштабна війна, - ред.) мене в Чорнобаївці, у військовій частині, де ми знаходились. У нас не було досить військ і сил, щоб по всім напрямкам, звідки йшла російська армія, зупиняти. Необхідно було давати відсіч і битися", - поділився пілот.

Українці билися тоді, коли російська пропаганда казала, що українська авіація вже вщент знищена. Євгену довелося бачити і рідний понівечений Херсон.

"Ми знали рельєф, постійно виконували там навчальне тренування. Це район був нам рідний. Ми знали всі нюанси, які там є", - додав він.

Спецоперація в Маріуполі

А потім спецоперація в Маріуполі. У березні цю операцію нарекли "дорогою в один кінець". Соловйов доправив людей, медикаменти та боєприпаси облітаючи ворожі повітряні комплекси. На все було лише сім хвилин, на зворотному шляху на вертоліт взяли 20 важкопоранених.

"Попали в засідку, обстріляли нас, коли ми вже поверталися з пораненими. Мій вертоліт був збитий, майже всі люди загинули на борту, а решта з пораненими повернулися на аеродром", - поділився він.

У двигун вертольота влучила ракета та дивом не здетонувала.

З початку великої війни Євген виконав понад 100 бойових завдань. Він не раз був за крок до смерті, але завжди повертався додому, де там його чекає син.

"Йому сім років і він найкращий фахівець з оцінки ризиків. Він мені каже, що літати не хоче, бо розуміє – дуже ризикована професія", - сказав пілот.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на Таврійському напрямку наші воїни ліквідували 93 окупантів за добу.

Головне