Троянський кінь Путіна: що росія пообіцяла Угорщині за підтримку

Троянський кінь Путіна: що росія пообіцяла Угорщині за підтримку

Угорщину критикую, за її нібито "підігравання" росії. В чому секрет угорсько-російської дружби досліджувала наша кореспондентка.

Візит президента Зеленського до Брюсселя. Усі лідери ЄС аплодували, окрім одного. Віктор Орбан тримається відособливо серед європейських лідерів. Наочна демонстрація відмінності, як і в його заявах, які відрізняються від консолідованої позиції ЄС.

"Війна в Україні, це не конфлікт між арміями добра і зла, але і між двома слов’янськими країнами, які борються одна з одною обмежений час і на обмеженій території. Це їх війна, а не наша", - сказав він.

Саме через такі заяви угорського прем’єра вже давно називають "троянським конем" Путіна у Європі.

"У Орбана склалися особисті стосунки з Путіним. Орбан симпатизує Путіну давно. Я думаю, що є спорідненість політичного світогляду Орбана і Путіна. Він отримує певні економічні преференції, знижки за свою особливу позицію", - зауважив політолог Володимир Фесенко.

Угорщина чи не єдина, що саботує рішення більшості членів ЄС та НАТО щодо України. Також країна блокує запроваджені проти країни санкції, але це така собі "гра", бо вона блокує, поки не виторгує своє.

Це заводить Угорщину в ізоляцію та конфлікт з партнерами. Зазвичай уряд Орбана запевняє, що діє винятково в своїх інтересах. На думку експертів, це і справді відповідає баченню світу угорського уряду, навіть історично.

"Угорщина не зробила висновків зі свого імперського минулого. Мрії про реванш справді є. Другий момент, це звісно цілком матеріальні речі. Наприклад, співпраця  в галузі атомної енергетики", - додав політолог-міжнародник Дмитро Левусь.

Назвати Угорщину остаточно проросійською теж не можна.

"У своїй риториці Віктор Орбан одночасно і проросійський, і проукраїнський. Просто проукраїнська позиція значно більш розмита. При цьому угорський уряд – це уряд, який лікує українських військових і надає гуманітарну допомогу", - зауважив політолог.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, ЗСУ стабілізували лінію оборони на півночі Бахмута.

Головне