По лікоть у крові: рф скоїла понад 2900 злочинів проти українських дітей

По лікоть у крові: рф скоїла понад 2900 злочинів проти українських дітей

Ударом по Дніпропетровщині росія знову довела, що є державою-терористом, яка вбиває дітей. Дворічна дівчинка стала 485 жертвою. Це дані, які не враховують кількість вбитих окупантами дітей у Маріуполі та Волновасі. Сьогодні, у день безневинних жертв агресії, "Ми-Україна" згадує кожну дитину, яку зачепила війна, про звірства окупантів та де судитимуть причетних до злочинів.

Історія дев'ятирічного Іллі Чеха, якого вбила росія

Тетяна та Михайло вчаться наново жити після обстрілу, який назавжди змінив їх життя. Йдеться не про численні поранення чоловіка, а про втрати найріднішого – єдиного сина, якому тепер назавжди дев’ять.

"Ми душі у ньому не чаяли. Увесь час з ним проводили час", - розповіла мама хлопчика.

Ілля для подружжя був омріяною дитиною. Захоплювався танцями, катанням на роликах і хокеєм. Саме батько закохав сина у спорт, з трьох років ходив з ним на турніки, де навчав сина підтягуватись.

Родину війна настигла у Чернігові. З квартири одразу переїхали у підвал багатоповерхівки родичів, де і прожили майже місяць.

"У нього там з’явилися друзі, і ми навіть дивувалися – вони гралися, коли не було світла. Вони самі себе розважали", - згадує Тетяна.

Згодом у Чернігові зовсім зникли зв’язок, вода і світло. Тоді родина вирішила ризикнути і вирватися з міста. Михайло з’їздив до квартири по речі у дорогу. Як повернувся до родини – то всі разом потрапили під обстріл.

"Як раз у той момент попали у ТЕЦ. Ми якось вийшли, думали, що вже краще і буде тихо. Ми вийшли і в цей момент почали гатити по нашому дому", - сказала жінка.

Звідти родину до лікарні везло кілька карет "швидкої". Тетяна їхала із Іллею разом. Він усю дорогу розмовляв із фельдшером, згадує жінка. То ж вона вірила, що поранення у сина не серйозні, але на наступний день його серце зупинилося – не витримало операцію.

Скільки дітей стало жертвами війни?

Нині по всій країні через війну загинули щонайменше 485 дітей. Якщо хвилиною мовчання вшанувати хвилиною мовчання кожну вбиту окупантами дитину, то ми замовкнемо на вісім годин. Та насправді жертвами війни стали десятки, а то і сотні тисяч дітей.

"росія вбиває наших дітей, завдає їм поранень. На жаль, діти проходять через сексуальне насилля, дітей викрадають. Це і є ніщо інше, як ознаки геноциду українського народу через українських дітей", - розповіла радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

Понад 1000 дітей поранені з початку повномасштабної війни, ще 389 зникли безвісти. Та найбільші цифри серед викрадених – щонайменше 19 505 неповнолітніх дітей.

Кримінальні справи проти окупантів

"Понад 2900 кримінальних проваджень розслідується за воєнні злочини вчинені рф щодо дітей. Це злочини, які стосуються вбивства, каліцтва дітей, сексуального насильства, нападів на школи та лікарні, відмову у гуманітарному доступі, депортацію та вимушене переміщення, катування", - сказала начальниця Департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашнього насильства Офісу Генпрокурора Юлія Усенко.

Вироки окупантам за скоєне виноситимуть і в українських судах, і в міжнародному. Їх покарають за кожну зламану долю.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в Україні зафіксовано 13 випадків сексуального насилля над дітьми, найменшій жертві – чотири роки.

Головне