141 держава "ЗА" резолюцію про мир в Україні: що змінилося у світовому порядку за рік

141 держава

Генасамблея ООН ухвалила документ до перших роковин повномасштабного вторгнення. Голосування назвали історичним.
 
Сам документ містить заклик до рф негайно вивести війська та відновити територіальну цілісність нашої держави. Схожу резолюцію голосували торік 27 лютого. Тоді за неї свої голоси віддала теж 141 держава.

Що змінилось у документі і у світовому порядку за цей рік війни - у сюжеті "Ми-Україна".

У світі існує 193 країни, 141 держава – визнає росію агресором, сім голосують проти.

"росія і ті, хто голосують разом з нею, це країни, які перебувають у глобальній ізоляції. Так воно буде і надалі", - сказав голова МЗС Дмитро Кулеба.

Навіть після року війни, яку увесь світ спостерігає на власні очі, Україні все ж доводиться боротись за голоси  - як на трибуні, так і кулуарах.

У публічних дебатах участь взяли 80 держав, а виступи представників розтягнулися на два дні. Також велися кулуарні дебати. росія і її поплічники, не відкрито, а приховано наполягали на перемовинах.

Китайська "формула миру"

У боротьбу вступив і Китай зі своєю формулою миру. Її колишній голова дипломатії Китаю Ван Ї просував ще з полів Мюнхенської без пекової конференції. До неї ж звертався і представник Китаю вже Генасамблеї.

"Китай завжди на боці миру та діалогу, тому ми виступаємо за проведення мирних перемовин. Китай вже представив план миру", - посол Китаю в ООН Ген Шуан.

На думку експертів, Китай хоче таким чином зміцнити свої позиції напротивагу США.

Принципи статуту ООН, що лежать в основі всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні – саме така промовиста назва нашої резолюції. Та до чого ж вона зобов’язує? Юридично – наслідків немає. Натомість Генасамблея ООН політично зобов’язує росію вивести усі свої війська з України, закликає до обміну полонених та повернення всіх депортованих осіб.

Документ також підтримує справедливе покарання за усі злочини скоєні на території України. А це допоможе нам покарати політично-військове керівництво агресора вже у Міжнародному спецтрибуналі.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у  США заявили, що росіяни не здатні досягти своїх стратегічних цілей в Україні.

Головне