Резніков заявив про створення коаліції з навчання українців на F-16

Резніков заявив про створення коаліції з навчання українців на F-16

Голова Міністерства оборони України Олексій Резніков заявив, що у вівторок, 11 липня, була створена коаліція з навчання українців на винищувачах F-16. До неї увійдуть 11 країн.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Twitter.

"Офіційно: створено коаліцію з навчання F-16 ВПС України! Сьогодні 11 держав-партнерів + Україна підписали Меморандум із викладенням умов", - йдеться у повідомленні очільника Міноборони.

Резніков також висловив особливу подяку Данії та Нідерландам за їхнє видатне лідерство в цьому процесі.

Таким чином українські пілоти, техніки та допоміжний персонал візьмуть участь у програмі навчання. При цьому є можливість включення в програму інших типів винищувачів. Коаліція готова розглянути інші способи надання Україні повністю функціональних можливостей F-16.

Загалом очільник українського оборонного відомства подякував колегам із Данії, Нідерландів, Бельгії, Канади, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Швеції та Британії.

"F-16 захищатимуть небо України і східний фланг НАТО. ВПС України готові освоїти їх у найкоротші терміни. Україна переможе", - додав Резніков.

Нагадаємо, навчання українських пілотів на винищувачах F-16 ще не розпочалися, але Україна очікує, що найближчим часом будуть заяви від партнерів, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, авіаційна коаліція у консультаціях з українською стороною “проводить роботу, планування, графіки”.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Президент України Володимир Зеленський поговорив із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте про початок навчання українських пілотів на сучаcних винищувачах F-16.

Головне