Рада ЄС затвердила 11-й пакет санкцій проти росії

Рада ЄС затвердила 11-й пакет санкцій проти росії

Рада ЄС затвердила 11-й пакет економічних та персональних санкцій проти росії. Його головною метою є посилення запроваджених раніше обмежень і боротьба з обходом санкцій.

Про це повідомила прес-служба Ради Європейського Союзу. Як зазначається, аби боротися з обходом санкцій, Євросоюз посилює двосторонню і багатосторонню співпрацю з третіми країнами і технічну допомогу. У ситуаціях, коли співпраця не допоможе досягти результату, ЄС планує "швидкі, пропорційні і точкові дії у формі відповідних індивідуальних заходів у відповідь на участь операторів третіх країн в обході санкцій".

Новий санкційний пакет забороняє транзит через територію росії більшої кількості товарів і технологій, які можуть використовуватися для військових потреб, авіації чи космічної індустрії та авіаційного і ракетного пального – для товарів, які везуть з ЄС до третіх країн. 

У санкційний список внесли додаткові 87 компаній за пряму підтримку російського ВПК. У новому пакеті також розширюють список товарів, які вважаються такими, що можуть використовуватися росією для військових потреб.

Крім того, Рада ЄС розширилила призупинення ліцензій на мовлення ще на п’ять медіа. Вони є такими, що прямо або опосередковано підконтрольні рф і використовуються для маніпулятивного подання інформації: RT Balkan, Oriental Review, Tsargrad, New Eastern Outlook і Katehon.

Також завершується тимчасовий виняток із санкцій для Німеччини та Польщі щодо постачання сирої нафти з росії. Йдеться про постачання через північну секцію нафтопроводу "Дружба". При цьому цим шляхом можна буде прокачувати нафту з Казахстану чи інших третіх країн.

Персональні санкції зпроваджують і проти низки осіб та компаній.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, новий, 11-й, пакет санкцій Європейського Союзу проти росії набув чинності у п’ятницю, 23 червня. Його ЄС прийняв раніше, у середу, 21 червня.

Головне