Рада розширила права іноземців, що воюють в Україні: зможуть йти на контракт не лише в ЗСУ

Рада розширила права іноземців, що воюють в Україні: зможуть йти на контракт не лише в ЗСУ

В четвер, 12 січня, Верховна Рада ухвалила законопроект про проходження військової служби іноземцями за контрактом в Україні. Про це в своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат Ярослав Железняк  

Зазначається, що законопроект № 8098 ухвалили в другому читанні. Рішення підтримали 321 народний депутат.

Документ надає можливість іноземцям без українського громадянства, які воюють у складі Збройних сил України та Національній гвардії, забезпечити правову визначеність.

"Після початку російської агресії багато іноземних громадян виявили бажання добровільно захищати Україну. Вже була прийнята низка законопроєктів, але зберігалися неточності", - додав депутат ВР Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі. 

За словами Гончаренко, під час внесення попередніх змін до законодавства було зазначено лише ті підрозділи, які підпорядковуються ЗСУ, однак там не було підрозділів, що утворились при Нацгвардії. Таким підрозділом є полк "Азов", у якому служить багато іноземних громадян.

"У зв’язку з чим військовослужбовці-іноземні громадяни, які проходять службу, зокрема, у полку "Азов", позбавлені можливості перебувати легально на території України та у майбутньому не зможуть отримати українське громадянство", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №8098.

Головне