Польський Сенат ухвалив резолюцію про вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою

Польський Сенат ухвалив резолюцію про вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою

Сенат Польщі виступив за пришвидшений вступ України до НАТО за прикладом Швеції і Фінляндії. Ключовим на цьому шляху Сенат вважає саміт Альянсу у Вільнюсі в липні 2023 року.

Про ухвалення відповідної резолюції повідомило "Польське радіо".

"Після року жахливої ​​війни ми знаємо, що Україна, протистоячи росії, захищає Європу і є ключовою ланкою, що захищає континент від агресії зі Сходу", – йдеться в тексті резолюції.

У резолюції зазначають, що "Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом. Українська армія швидко переозброюється технікою НАТО та використовує оперативне мистецтво та тактику, яку розробляли десятиліттями західні союзники". 

"Захисникам потрібна реальна підтримка через тіснішу політичну та військову співпрацю з країнами НАТО", – йдеться в документі.

Під час майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати "набагато більше, ніж у попередніх заявах про політику відкритих дверей", наголошують у польськом Сенаті. Саміт у Вільнюсі має стати важливим етапом підготовки України до повноправного членства, наголосили сенатори.

Сенат Польщі вважає, що вступ України до НАТО має бути політичним рішенням – як у випадку Фінляндії та Швеції. Це також має стати результатом стратегічного аналізу викликів і загроз за межами східного кордону Альянсу.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, глава військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер розповів, що армія росії під час своєї загарбницької війни проти України змушена використовувати старі танки Т-54. Також армія окупантів має набирати погано підготовлених військовослужбовців.

Головне