ПАР заявила про вихід з МКС: туди зібрався з візитом Путін

ПАР заявила про вихід з МКС: туди зібрався з візитом Путін

Південно-Африканська республіка виходить з Міжнародного кримінального суду. Про це заявив президент ПАР Сиріл Рамафоса, повідомляє Al Jazeera.

За його словами, рішення про те, що ПАР виходить з МКС, ухвалила керівна партія Африканський національний конгрес.

"Так, правляча партія... прийняла рішення про те, що буде розумно, якщо ПАР вийде з МКС", – заявив Рамафоса.

При цьому він додав, що таке рішення обумовлене "несправедливим ставленням" Міжнародного кримінального суду до деяких країн.

"Ми хотіли б, щоб це питання несправедливого ставлення було належним чином обговорено, але тим часом правляча партія вирішила, що має бути вихід", - зазначив президент ПАР.

Нагадаємо, ПАР як член Міжнародного кримінального суду повинна була б арештувати російського диктатора Володимира Путіна, ордер на арешт якого видав МКС, у разі його візиту в країну. Раніше у Путіна заявили, що російський президент планує поїздку у Південно-Африканську республіку на саміт БРІКС, що пройде у серпні.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Міжнародний кримінальний суд 17 березня видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. У росії, зі свого боку, заявили, що для них рішення Міжнародного кримінального суду не мають жодного значення

Згодом прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив, що виданий у суді Гааги ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна – довічний. Його можуть відкликати лише за однієї умови.

Головне