ОБСЄ визнала депортацію рф українських дітей військовим злочином: реакція України

ОБСЄ визнала депортацію рф українських дітей військовим злочином: реакція України

Організація з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) визнала депортацію дітей з України воєнним злочином. Про це йдеться у звіті організації.

У документі вказано, що українські діти після вивезення в рф "піддаються впливу проросійських інформаційних кампаній, які часто є тотальним перевихованням". Також у ОБСЄ звинуватили рф у тому, що вона "не робить жодних кроків для активного сприяння поверненню українських дітей", а навпаки "створює різноманітні перешкоди для сімей, які прагнуть повернути своїх дітей".

"Місія встановила, що випадки евакуації дітей без їхньої згоди, переміщення та тривалого розміщення українських дітей є порушенням МГП, а в деяких випадках становлять серйозне порушення Четвертої Женевської конвенції та воєнні злочини, зокрема, порушення заборони на примусове переміщення або депортацію відповідно до статті Четвертої Женевської конвенції", - зазначено у звіті ОБСЄ.

Також у організації дійшли висновку, що "практика примусового переміщення та/або депортації українських дітей на тимчасово окуповані території та на територію російської федерації може бути злочином проти людяності у вигляді "депортації або насильницького переміщення населення".

Україна вже відреагувала на звіт ОБСЕ. Голова Офісу Президента Андрій Єрмак назвав документ важливим вердиктом. Також він наголосив, що росія неодмінно буде відповідати за всі свої злочини в Україні у Гаазі.

"Депортація українських дітей російськими терористами - воєнний злочин.  Це ще один важливий вердикт місії ОБСЄ. Росія відповідатиме за все, а воєнні злочинці будуть у Гаазі", - зазначив Єрмак.

Як повідомляли "Ми-Україна", ПАРЄ визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію росії. ПАРЄ також закликала МКС розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин.

Головне