Нобелівський фонд передумав кликати послів росії та Білорусії на вручення премій у Стокгольмі

Нобелівський фонд передумав кликати послів росії та Білорусії на вручення премій у Стокгольмі

Посли росії, Білорусі та Ірану не поїдуть на цьогорічне вручення Нобелівської премії у Стокгольмі. Відповідне рішення прийняв Фонд Нобеля через шквал критики на їхню адресу.

"Рішення Нобелівського фонду запросити всіх послів на церемонію вручення Нобелівської премії, відповідно до попередньої практики, викликало бурхливу реакцію", - йдеться у пресрелізі організації.

Особливо потужний супротив виявила Швеція.

"Тому правління Нобелівського фонду вирішило повторити тогорічний виняток зі звичайної практики – тобто не запрошувати послів росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення премії в Стокгольмі. Як і раніше, на церемонію в Осло будуть запрошені всі посли", - інформує фонд.

Як відомо, напередодні стало відомо, що Нобелівський фонд запланував запросити на захід із вручення премій у Стокгольмі.

"Світ дедалі більше ділиться на сфери, де обмежується можливість діалогу між тими, хто дотримується різних поглядів. Щоб протистояти цій тенденції, ми сьогодні розширюємо коло запрошених осіб, щоб урочисто відзначити вручення Нобелівської премії і зрозуміти важливість вільної науки, вільної культури і вільних, мирних товариств", — заявив директор організації Відар Хельгесен.

Торік російських та білоруських дипломатів на церемонії не було.

Як писав "Ми-Україна" раніше, спортсмени з росії та Білорусі не братимуть участь в Азійських іграх, які цьогоріч відбуватимуться з 23 вересня по 8 жовтня в Ганчжоу (КНР). Відповідне рішення прийняв Міжнародний олімпійський комітет. Не вдаючись в деталі в МОК пояснили, що участь росіян та білорусів в Азіаді-2023  “неможлива з технічних причин”.

Головне