Нобелівська премія з медицини - 2023: кому віддали та за які досягнення

Нобелівська премія з медицини - 2023: кому віддали та за які досягнення

У понеділок, 2 жовтня, оголошені імена лауреатів Нобелівської премії з фізіології та медицини 2023 року. Ними стали Каталін Каріко та Дрю Вайсман, розроблені ними технології лягли в основу створення мРНК-вакцин проти коронавірусу.

https://twitter.com/NobelPrize/status/1708780262883017166

У Нобелівському комітеті наголосили, що відкриття, зроблені цьогорічними лауреатами, мали вирішальну роль у створенні ефективних вакцин проти коронавірусної інфекції, що спровокувала пандемію у 2020 році.

"Завдяки своїм революційним відкриттям, які фундаментально змінили наше розуміння того, як мРНК взаємодіє з нашою імунною системою, лауреати зробили свій внесок у безпрецедентні темпи розробки вакцин під час однієї з найбільших загроз здоров'ю людини у наш час", - вказано пресрелізі.

Як відомо, 3 жовтня Комітет озвучить цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з фізики. Хто отримає премію з хімії стане відомо 4 жовтня, з літератури - 5 числа. Ім'я особи, якій Нобелівський фонд присудить премію миру стане відомим 6 жовтня. А після нетривалої перерви - 9 жовтня - буде оголошено лауреата Премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля - 2023. Остання, хоч і не входить до переліку Нобелівських премій, є найбільш престижною нагородою у вказаній галузі.

Торік "нобелівку" з медицини отримали науковці зі США Девід Джуліус та Ардем Патапутян. Їх відзначили за "відкриття рецепторів температури та дотику".

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого місяця депутати Європарламенту визначили дев’ять претендентів на отримання премії Сахарова за свободу думки у 2023 році. Одним з них став американський мільярдер Ілон Маск.

Головне