На протестах у Грузії силовики застосували сльозогінний газ і водомети, також чути постріли. Відео

На протестах у Грузії силовики застосували сльозогінний газ і водомети, також чути постріли. Відео

Ситуація на протестах у Тбілісі загострюється, правоохоронці застосовують до мітингувальників силу, на вулицях лунають постріли. Про це свідчать відео, які публікують з мережі.

Раніше стало відомо, що грузинський спецназ почав використовувати проти мітингувальників сльозогінний газ та водомети. Згодом з'явилася інформація, що силовики почали стрілянину, однак поки лише у повітря.

Мітингувальників, які намагалися взяти в облогу будівлю парламента, відтіснили. Також була спроба розігнати людей - силовики стіною пішли на людей, однак люди не здаються на продовжують свій протест.

За неофіційними даними, протестувальників вже понад 10 тисяч. Однак попри нетривалі сутички, акція поки має мирний характер. Зокрема, про це свідчить відео, на якому видно, як грузини стоять, увімкнувши ліхтарики. Таким чином вони висловлюють свою підтримку європейському майбутньому.

Також відбуваються акції протесту і в інших містах Грузії, зокрема у Батумі.

На ситуацію у Грузії відреагував Президент України Володимир Зеленський. Він висловив солідарність із грузинами, що вийшли на мітинг. Також він додав, що Україна бажає бачити Грузію членом ЄС. 

"Я хочу подякувати всім, хто цими днями на площах і вулицях Грузії тримав українські прапори. Хочу подякувати за наш національний гімн, який лунав у Тбілісі. Це повага до України, і я хочу висловити щиру повагу до Грузії. Немає такого українця, який не бажав би успіху нашій дружній Грузії. Демократичного успіху. Європейського успіху.

Ми хочемо бути у Євросоюзі – і будемо. Ми хочемо, щоб Грузія була у Євросоюзі, і я впевнений – буде. Ми хочемо, щоб Молдова була в Євросоюзі, і я впевнений – буде. На це заслуговують усі вільні народи Європи", - заявив Президент Зеленський. 

Як повідомляли Ми-Україна, у Тбілісі учасники протесту проти законопроєкту про “іноагентів” вирішили взяти в облогу будівлю парламенту. Це відбулося після того, як влада відмовилась виконувати їхні вимоги.

Головне