Це порушення законодавства: у МОН відреагували на мовний скандал з викладачкою в Ірпені

Це порушення законодавства: у МОН відреагували на мовний скандал з викладачкою в Ірпені

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий відреагував на скандал з російськомовною викладачкою філософії в Державному податковому університеті в Ірпені. У міністерстві пообіцяли вжити відповідні заходи щодо педагога.

Про це він написав у Facebook.

Голова МОН вважає, що саме освітяни формують націю, тому поведінка викладачки філософії  "не відповідає її ролі".

"Кейс із викладачкою закладу освіти, яка не спроможна опанувати державну мову, – це пряме порушення чинного законодавства… Якщо хтось, викладаючи українською, на перерві переходить на російську, – він чи вона насправді демонструє дітям своє скептичне, зневажливе ставлення до держави", – написав він.

Очільник МОН також додав, що надихається сміливим кроком студентів, які надали розголосу цій історії попри погрози викладачки.

"Дивно, коли учні чи студенти виявляють вищий рівень свідомості, ніж їхні викладачі. Ми перетворили мову на інструмент політичних маніпуляцій. Не ми використовували її як привід для агресії. Ми лише захищаємо свій український простір і свою свободу", – підкреслив він.

Також міністр закликав батьків формувати україномовне середовище для дітей.

"Я безмірно радію, коли чую, як російськомовні люди спілкуються з власними дітьми українською. Дякую всім тим російськомовним, які перейшли на українську, і закликаю: формуйте навколо своїх дітей українськомовне середовище – мультфільми, кіно, книги, коло спілкування, контент у мережі", – додав він у своєму дописі.

Нагадаємо, в Ірпені розгорівся мовний скандал з викладачкою філософії, яка відмовилась проводити пари українською. Вона заявила, що усі охочі опановувати предмет українською мовою можуть зробити це самостійно. 

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, жителя Миколаєва засуджено до 8 років за ґратами за співпрацю з російськими окупантами.

Головне