Китай у 2022 році постачав росії тисячі одиниць озброєння та деталі для БпЛА, - Politico

Китай у 2022 році постачав росії тисячі одиниць озброєння та деталі для БпЛА, - Politico

Упродовж минулого року Китай постачав росії зброю, комплектуючі для дронів та бронежилети.

Про це свідчать дані агрегатора митних даних ImportGenius, пише Politico.

Видання повідомляє, що один з найбільших оборонних підрядників Китаю (China North Industries Group Corporation Limited) у червні 2022 року відправив 1000 гвинтівок CQ-A компанії "Техкрім", яка пов'язана з російськими військовими структурами. Примітно, що штурмові гвинтівки позначили як "цивільні мисливські гвинтівки", хоча у Китаї їх використовує воєнізована поліція. Також ці рушниці перебувають на озброєнні армій низки країн, серед яких Філіппіни, Південний Судан та Парагвай.

Крім того, наприкінці 2022-го Китай відправляв до росії 12 партій деталей для безпілотників та понад 12 тонн китайських бронежилетів.До місця призначення вони дістались через Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) та Туреччину.

"Хоча митні дані не показують, що Пекін продає Москві велику кількість зброї спеціально для допомоги у військових діях, вони показують, що Китай постачає російським компаніям раніше невраховане обладнання подвійного призначення — комерційні предмети, які також можуть бути використані на полі бою в Україні", - наголошує видання.

Нагадаємо, у лютому в НАТО помітили ознаки того, що Китай, ймовірно, планує надіслати зброю росії для допомоги у її війні проти України. Західні країни неодноразово застерігали КНР від такого кроку та пообіцяли санкції у відповідь.

Своєю чергою, у Китаї весь час заперечують постачання рф зброї, заявляючи про "нейтральну позицію".

Як писав "Ми-Україна" раніше, комендантська година у Києві, ймовірно, скоротиться вже цього місяця

Головне