Клименко: В Україні проведуть навчання на випадок теракту на ЗАЕС

Клименко: В Україні проведуть навчання на випадок теракту на ЗАЕС

В Україні розгорнули штаби та проведуть навчання на випадок теракту на Запорізькій атомній електростанції.

Про це повідомив голова Міністерства внутрішніх справ України Ігор Клименко в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

"У першу чергу людям необхідно зберігати спокій. Він ґрунтується на готовності всіх наших служб: і Міністерства енергетики, і МВС, МОЗ, місцевих органів влади до будь-яких надзвичайних подій і ситуацій, в тому числі пов'язаних із можливим витоком радіації із ЗАЕС", - розповів міністр.

За його словами, МВС у п'ятницю, 23 червня, розгорнуло роботу відповідних штабів. Там будуть присутні енергетики, працівники ДСНС, поліція і медики. Клименко також розповів, що важливо донести до громадян правила поведінки у випадку надзвичайної події.

Очільник МВС пояснив, що у випадку теракту найважливішим буде перший день, коли радіаційний фон буде найвищим.

"Що стосується Запорізької АЕС. Той радіоактивний фон, який, можливо, після будь-яких заходів буде в повітрі, він буде зберігатися приблизно одну добу. Тобто на 80% ми зменшимо радіоактивний фон саме протягом доби", - підкреслив Ігор Клименко.

Протягом цього часу, якщо не буде евакуаційних заходів, кожен громадянин має закритися у приміщенні, перекрити вентиляцію, вимкнути кондиціонери та обігрівачі. Також необхідно ущільнити всі отвори, які є в будинках, змоченою тканиною чи скотчем.

"Найближчими днями ми проведемо відповідні навчання з перекриттям доріг і відповідним розверненням санітарних блокпостів, де ми будемо перевіряти радіацію. Усе обладнання щодо виміру радіації, яке у нас є, воно відкаліброване та готове до роботи. Але ми хочемо ще раз згрупувати всі служби. Для того, щоб ми чітко могли зреагувати на будь-які виклики", - додав міністр внутрішніх справ.

Він зазначив, що всі громадяни, які захочуть виїхати з території ураження, будуть забезпечені відповідним транспортом.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не підтвердило мінування ставка-охолоджувача ЗАЕС. Однак станція замінована за периметром та в деяких місцях всередині.

Головне