Ігнат пояснив, чому ППО не може збивати дрони та ракети подалі від міст

Ігнат пояснив, чому ППО не може збивати дрони та ракети подалі від міст

Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат пояснив, чому ППО не збивають дрони та ракети подалі від житлових будинків.

Про це Ігнат повідомив в ефірі національного марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна". За його словами, для ефективної повітряної оборони країну потрібно взяти у кільце. Однаки поки Україна не має достатньої кількості засобів, аби зробити це.

"Засоби ППО різні - середнього та малого радіусу дії, є винищувальна авіація, а є мобільні вогневі групи. Те, що у нас зараз є, а це і старі радянські системи, і те, що нам надали партнери - його недостатньо, щоб ми взяли Україну в кільце ППО так, щоб миша не проскочила", - розповів речник.

Через це захисники розташовують системи та засоби ППО біля окремих населених пунктів, щоб утворити кільце. За словами Ігната, за можливості засоби ППО розташовують якомога щільніше, аби знищувати ворожі цілі.

"Якщо засоби ППО розмістити далі, то противник скористається прогалинами. Зараз немає іншого способу, окрім як ставити засоби ППО ближче до населених пунктів", - додав речник Повітряних сил.

Нагадаємо, у Сумах зранку, 16 липня, пролунали вибухи. Повітряні сили заявили про збиття ворожого дрону. Як зазначається, у Сумській області об 11:06 оголосили повітряну тривогу. Вона тривала майже 40 хвилин. Водночас Повітряні сили Збройних сил України попередили жителів Сумської області про ймовірне застосування ворогом безпілотників.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, під час нічної атаки росіян по Україні 14 липня протиповітряній обороні довелось працювати у дуже непростих умовах.

“У нас штормило Чорне море. Блискавки, грім, гроза. Ми не завжди розуміли, де працює ППО, а де природне явище. Тим не менш, досягли результату. По-перше, немає влучань, зокрема на Одещині, де збили вісім “шахедів”, та Миколаївщині, де збили два “шахеди”, – зазначив речник Української добровольчої армії Південь Сергій Братчук.

Головне