Генсекретар НАТО: Бахмут може впасти найближчими днями

Генсекретар НАТО: Бахмут може впасти найближчими днями

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що оборона міста Бахмут Збройними силами України може зазнати поразки вже найближчими днями. Однак це не обов’язково стане переломним моментом у російсько-українській війні.

Про це він заявив, прибувши на зустріч міністрів оборони країн Європейського Союзу в Стокгольмі в середу, передає The Guardian. За словами генсекретаря Альянсу, в останні місяці довкола міста Бахмут точились запеклі бої. Водночас російська сторона кидала на цей напрямок все нову живу силу та техніку.

"Те, чого росії бракує якісно, вони намагаються компенсувати кількісно. Вони зазнали великих втрат. Але водночас ми не можемо виключити, що Бахмут врешті-решт може впасти в найближчі кілька днів", - заявив Столтенберг. 

Він також зазначив, що якщо це трапиться, то це не обов’язково буде відображати переломний момент у війні. 

"Це лише підкреслює, що ми не повинні недооцінювати росію. Ми повинні продовжувати підтримувати Україну", - додав генсекретар НАТО.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Президент України Володимир Зеленський заявив, що Сили оборони України продовжують бої за Бахмут на Донеччині, адже у разі відведення війська російським окупантам відкриється дорога до інших населених пунктів Донецької області. За словами глави української держави, рішення про продовження оборони Бахмута ухвалило українське командування з тактичних міркувань.

Крім того, провідний журналіст військового відділу The Guardian Ден Саббах повідомив, що під час штурмів міста Бахмут на Донеччині російська окупаційна армія втратила від 20 до 30 тис. солдатів. Співвідношення вбитих і поранених може бути 1:3. Одне з джерел журналіста вважає, що бої за Бахмут можуть тривати ще місяць.

Головне