Небезпечний хайп: чому не можна знімати роботу ППО

Небезпечний хайп: чому не можна знімати роботу ППО

Служба безпеки України викрила блогерів, які опублікували у соцмережі нічну роботу ППО у Києві. Фігурантам загрожує до восьми років за гратами. Чому важливо не знімати розповіла наша кореспондентка.

СБУ викрила блогерів та заблокували онлайн-камери, які знімали роботу київської ППО

Відзняли, а тепер вибачаються. СБУ затримала тих, хто хайпував під час останнього обстрілу столиці у ніч на 16 травня та поширив у мережі роботу ППО.

"За лічені хвилини ці відео підхопили телеграм-канали та російські пропагандистські пабліки. Серед них – ресурси, які підконтрольні спецслужбам країни-агресора", - сказав речник СБУ Артем Дехтяренко.

У блогерів вилучили мобільні телефони та комп’ютерну техніку. Крім того, СБУ зареєструвало кримінальне провадження за ст.. 114 (несанкціоноване поширення інформації про перенаправлення та переміщення озброєння). Тепер блогерам загрожує до восьми років ув’язнення.

Публікація таких фото і відеоматеріалів у мережі розцінюється як коригування ворожого вогню і є злочином, що карається відповідно до закону.

Крім блогерського приладдя, фахівці СБУ нарешті заблокували і онлайн камери, які автоматично фіксували роботу ППО. Не поширювати кадри з роботою ППО та переміщенням бодай якоїсь української техніки і влада і військові закликають не просто так.

Чому не можна знімати роботу ППО?

Лише за допомогою цих конкретних відео від 16 травня, каже експерт, росіяни одразу підрахували кількість випущених ракет.

"А з додатковою інформацією від супутників і літаків в розвідці можна визначити позиції. Зйомки були з різних місць. Співставивши види з точок зйомки можна було б провести лінії і на перетині тих ліній вирахувати координати позицій ЗРК, які брали участь у відбитті масованої ворожої атаки", - пояснив авіаційний експерт, провідний науковий співробітник НАУ Валері Романенко.

Останнє  - особливо важливе для росіян. За допомогою таких відео можна вирахувати і тип запущеної ракети, а ті неприховано полюють саме на "Петріот" і вже волають про знищення американської ППО.

Звичайно, цю інформацію ніхто не підтверджує, а ні український ВПС, а ні Білий дім. Українська влада і військові вкотре закликають не знімати і не поширювати відео відбиття атак, якими б яскравими вони не були.

"Краще не знімати, але якщо вже зняли і маєте таку зйомку, на окремий носій (скинути, - ред..) і в шухляду", - додав Романенко.

Навіть з телефону чи комп’ютера відео може витягти зацікавлена ворожа спецслужба через додатки, розроблених у росії і встановлених з необачності. Потрапляння такої інформації у руки агресора наражає на небезпеку не лише українських військових, але і самих авторів відео і всіх навколо. Адже у разі знищення нашої техніки місто залишиться без захисту.

https://weukraine.tv/informatsijna-gigiyena-chomu-treba-zaboronyty-fiksatsiyu-roboty-ppo/

Як писав "Ми-Україна" раніше, російські окупанти вчергове намагалися атакувати Київ, в результаті уламки ракет впали в кількох районах міста. 

Головне