Механізми забезпечення безпеки в Європі, зокрема місії ОБСЄ, виявилися неефективними та не змогли запобігти російській агресії проти України. Про це заявив експерт Дмитро Левусь під час заходу “Миротворчі місії: види та перспективи застосування для України”.
За його словами, ще у 2015 році було зрозуміло, що ОБСЄ як "анахронізм часів холодної війни" не здатна ефективно працювати для встановлення миру.
Серед ключових проблем місії експерт відзначив:
- неможливість повноцінної роботи українців як спостерігачів;
- значну кількість представників країн, що перебувають в орбіті впливу росії;
- надмірний формалізм у мандаті місії.
Окрему увагу було приділено роботі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК). За словами експерта, росія використовувала цей механізм як інструмент контролю. Показовим прикладом стала ситуація в Дебальцевому, коли російська частина СЦКК залишила місто перед початком наступу, а українські офіцери центру опинилися під обстрілами.
"ОБСЄ навряд чи може стати вдалою основою для проведення спеціальних спостережних місій, оскільки організація не відповідає викликам часу для захисту того порядку, який вона була покликана захищати", - підсумував експерт.
На його думку, Україна має наполягати на створенні нових, більш ефективних механізмів контролю за безпековою ситуацією, які б унеможливлювали їх використання агресором.
Нагадаємо, експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Петро Олещук розповів, що для України є важлимим забезпечити стабільне фінансування, що є наразі проблемою.
Як писали "Ми-Україна" раніше, армія російської федерації від початку повномасштабної війни вбила в Україні щонайменше 581 дитину, ще не менш ніж 1649 дітей постраждали від ворожих обстрілів.