Для України планують створити авіаційну коаліцію, - Ігнат

Для України планують створити авіаційну коаліцію, - Ігнат

Україна запропонувала країнам НАТО створити авіаційну коаліцію. Вона б могла стати аналогом танкової.

Про це повідомив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна". За його словами, сьогодні завершився симпозіум серед командувачів Повітряних сил країн НАТО.

"У ньому взяв участь командувач Повітряних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук. Наголосив він на багатьох речах, які зараз відбуваються на фронті. ... Він звернувся із пропозицією створити саме авіаційну коаліцію під гаслом "Перемога на землі кується у небі", - розповів речник.

Ігнат також додав, що така коаліція могла б функціонувати за прикладом танкової. Він зазначив, що, ймовірно, найближчим часом партнери дадуть відповідь на запит України.

"Зрозуміло, що не все можна говорити. Тому що такі речі не є публічними. Тому хочеться найближчим часом бачити ще кращі новини", - підсумував речник Повітряних сил.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, очільник оборонного відомства Словаччини Ярослав Надь розповів, що уряд країни не виключає передачу на потреби Сил оборони України багатоцільових винищувачів четвертого покоління МіГ-29. Надь переконаний, що уряд має компетенцію приймати рішення про надання винищувачів, і припускає, що це питання вирішуватиме Кабмін.

Крім того, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що протягом місяця-півтора Польща надасть Україні модернізовані винищувачі радянського зразка МіГ-29. Про це він сказав невдовзі після відповідної заяви президена країни Анджея Дуди.

Головне