CNN: Британія передала Україні далекобійні Storm Shadow. У рф вже відреагували

CNN: Британія передала Україні далекобійні Storm Shadow. У рф вже відреагували

З нагоди прийдешнього контрнаступу ЗСУ Велика Британія передала українській стороні ракети Storm Shadow з дальністю у кількасот кілометрів (250 км в експортному і понад 500 км у базовому варіанті). Про це пише CNN із посиланням на дані, отримані телеканалом від західних чиновників.

"Британія раніше заявляла, що поставить Україні зброю великої дальності, тепер це буде включати кілька ракет Storm Shadow. Британський уряд ясно дав зрозуміти, що це лише відповідь на навмисні напади росії на цивільну національну інфраструктуру і є пропорційною відповіддю", — цитує медіа пряму мову одного зі своїх джерел.

Вказані ракеті стануть у пригоді Україні для завдання прицільних ударів по об'єктах в далекому тилу ворога, однак лише на захоплених ним українських територіях. Як наголосило одне з джерел CNN, ці снаряди українській стороні передали після зобов'язання використовувати їх "тільки на суверенній території України, а не на території росії". Крим, до слова, британська влада, неодноразово публічно називала "незаконно анексованою" суверенною територією нашої держави.

Офіційний Київ поки цю інформацію не коментував.

Storm Shadow: що це за ракета

Storm Shadow - малопомітна крилата ракета великої дальності повітряного базування англо-французького виробництва (французька її назва - SCALP-EG). Оснащена системою наведення, що складається з 5 складових, серед яких TERPROM і TERCOM. Вказані системи враховують контури рельєфу місцевості та порівнюють їх з даними бортового комп'ютера.

Військовий експерт, офіцер армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін наголошує, що головними цілями для цієї ракети є ворожі командні пункти, кораблі, підводні човни в порту, мости та інші стратегічні об'єкти. Ця крилата ракета діє за принципом "вистрілив і забув"; її програмують перед запуском.

Ще однією важливою характеристикою Storm Shadow є її малопомітність. Вона летить складною траєкторією: спочатку на невеликій висоті (це ускладнює її виявлення), а перед самою ціллю ракета підіймається, щоб потім спікірувати на об'єкт для атаки.

Куди долетить "подарунок" від Великої Британії

У росії попри відсутність офіційних повідомлень про передачу далекобійних ракет на інформацію вже відреагували. Так, речник російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що "потрібна буде адекватна відповідь".

"росія вкрай негативно ставиться до постачання Британією Києву крилатих ракет великої дальності Storm Shadow, буде потрібна адекватна відповідь", - заявив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, втричі більше українських військових пройдуть цього року навчання у Великій Британії. За підсумками 2022 році підготовку на території країни пройшли близько 10 000 бійців ЗСУ.

Головне