Бізнес-партнера Коломойського викрили на крадіжці 600 млн грн у перший день вторгнення рф

Бізнес-партнера Коломойського викрили на крадіжці 600 млн грн у перший день вторгнення рф

Співробітники СБУ викрили бізнес-партнера Коломойського Михайла Кіпермана на привласненні майже 600 млн грн "Укртатнафти".

Про це повідомив прес-центр Служби безпеки України в Telegram-каналі. Як зазначається, СБУ та Бюро економічної безпеки викрили ще одну масштабну схему привласнення грошей екстопменеджментом ПАТ "Укртатнафта".

"До організації оборудки причетний колишній член наглядової ради компанії та бізнес-партнер Ігоря Коломойського Михайло Кіперман. Як свідчать матеріали слідства, за його ініціативи з рахунків "Укртатнафти" було виведено майже 600 млн у гривневому еквіваленті", - йдеться в повідомленні.

Це було зроблено у перший день повномасштабного вторгнення рф. Ймовірно, був розрахунок на те, що відповідати за скоєну крадіжку не доведеться.

Схема полягала у тому, що 24 лютого ПАТ "Укртатнафта" перерахувала на підконтрольну європейську компанію майже 600 млн грн. Вони передбачалися іншому постачальнику для оплати раніше зафрахтованих 84 тис. тонн сирої нафти.

При цьому на момент махінації ця сировина уже перебувала в Одеському порту і мала бути доставлена для подальшої обробки на Кременчуцький НПЗ. Колишній топменеджмент компанії створив "договір-клон", в якому змінив реквізити отримувача платежу. Організатори схеми перевели гроші на підконтрольну компанію, замість того, аби розрахуватись з реальним постачальником нафти.

"На підставі зібраних доказів складено підозру колишньому члену наглядової ради "Укртатнафти" та фактичному власнику компанії-нерезидента Михайлу Кіперману, на яку виведено майже 600 млн грн". - розповіли в СБУ.

Підозра була складена за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
  • ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Кіперман переховується від правосуддя за кордоном. У зв’язку з цим буде вирішуватися питання щодо оголошення його у міжнародний розшук.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, одна з фігуранток справи про махінації в “Укртатнафті” отримала підозру.

Головне