Закриті кордони для ухилянтів: як працюють електронні повістки в росії

Закриті кордони для ухилянтів: як працюють електронні повістки в росії

Без права водити автівку, купувати житло, виїздити за кордон – віднедавна в росії Держдума ухвалила законопроект про електронні повістки та створення Єдиного реєстру військовозобов'язаних

Чому ж росія пішла на такий крок та як на це відреагували її жителі – розповіла наша кореспондентка.

Російська Держдума проголосувала за черговий диктаторський закон. Цього разу про електронні повістки. Вони спростили процедуру їх отримання до максимуму – їх вручатимуть через федеральну систему держпослуги. І не врятує, якщо людина не має або видалила свій обліковий запис на порталі, бо повістка буде вважати врученою через сім днів після розміщення у реєстрі.

"Задача була одна – допомогти нашим громадянам уникнути проблем у випадку призиву на військову службу", - сказав один з рупорів Кремля.

Призовникам, які отримали повістку у будь-якому вигляді відразу забороняється виїзд за межі росії.

Якщо ж протягом 20 днів людина не з'являється до військкомату додаються ще "бонуси":

  • Забороняють керувати авто, реєструвати його;
  • Продавати чи купувати нерухомість;
  • Отримувати кредит;
  • Неможливою буде і реєстрації індивідуального підприємця та самозайнятості.

"Фактично людина має піти в ліс, харчуватися грибами, ягодами, якщо він не хоче у такій ситуації опинитися у військкоматі. Тим самим влада хоче уникнути цих "облав" непотрібних, щоб люди як миленькі самі приходили у військкомат. Потім вже відбирати їх", - сказав адвокат, правозахисник, засновник проекту "Пошук. Полон" Микола Позов.

У британській розвідці впевнені, у такий спосіб росія хоче мобілізувати 400 000 військових, оскільки катастрофічне становище російської армії і величезні втрати на фронті треба заповнювати новим "гарматним м’ясом".

Інше питання, якою буде бойова цінність такого поповнення.

"Забезпечити цих людей нереально. Навіть не те, що зброю їм дати, нереально дати їм одяг. Але набрати просто людей, змусити їх робити не те, що вони зазвичай роблять – висмикнути їх з цивільного життя і кудись надіслати, вони можуть", - вважає завідувач сектору Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

Тому експерти переконані, у більшості такий механізм є демонстраційно-інформаційним, аби показати, що людський ресурс на росії необмежений.

Що про це думають самі роісяни?

А от що до самих росіян? Чи проковтнуть вони черговий диктаторський закон, який життя в росії перетворює на концтабір, у ГУР переконані, до протестів там це не призведе, однак депресивний стан посилить.

"Поки люди споживали цю пропаганду, то не помітили, як самі опинилися у цифровому концтаборі. У короткостроковій перспективі чекати на протести в росії через це, на площі ніхто не вийде, але це посилить невпевненість у завтрашньому дні", - сказав представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

Та перелякані російські чоловіки не шукають можливості зупинити цю війну. Їм легше погодитися з таким жалюгідним існуванням без прав. Вони кинулися рятувати своє майно – вже штурмують запити "як переписати автівку чи квартиру на дружину".

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, правоохоронці розслідують 40 справ про держзраду у Херсоні.

Головне