Від фішингу до згенерованих ШІ фейків: Microsoft розкрив, як Іран намагається вплинути на вибори у США

Від фішингу до згенерованих ШІ фейків: Microsoft розкрив, як Іран намагається вплинути на вибори у США

Microsoft заявила про тривожну кіберактивність, пов'язану з урядом Ірану, спрямовану на втручання у президентські вибори США 2024 року. Дослідники компанії виявили серію спроб зламу, націлених на високопоставлених американських чиновників та політичні кампанії, пише The Guardian.

За даними звіту, у червні хакери, пов'язані з іранським Корпусом вартових ісламської революції (КВІР), намагалися зламати обліковий запис "високопоставленого чиновника" президентської кампанії США. Це сталося незабаром після успішного зламу акаунту американського чиновника окружного рівня у травні.

"Група, очолювана розвідувальним підрозділом КВІР, надіслала фішингового електронного листа високопоставленому посадовцю президентської кампанії", - розповіли Microsoft.

Крім того, "інша група, яка має ймовірні зв'язки з КВІР, скомпрометувала обліковий запис користувача з мінімальними правами доступу в уряді округу".

Експерти Microsoft вважають, що ці дії є частиною ширшої стратегії іранських груп, спрямованої на збір розвідданих про політичні кампанії США та вплив на виборців у ключових штатах.

Окрім прямих кібератак, дослідники виявили використання Іраном штучного інтелекту для створення фейкових новинних сайтів. Зокрема, були названі два ресурси: ліво-орієнтований Nio Thinker та консервативний Savannah Time, які використовували ШІ для крадіжки контенту з легітимних джерел та таргетування американських виборців з різних політичних таборів.

Представники іранської місії при ООН в Нью-Йорку заперечили звинувачення, заявивши, що "президентські вибори в США є внутрішньою справою, в яку Іран не втручається". 

Додатково у звіті йдеться також і про діяльність росії та Китаю, які намагаються використати політичну поляризацію в США для просування власних інтересів. Зокрема, згадується про спроби Китаю посилити політичну напруженість в США, використовуючи пропалестинські університетські протести та інші поточні події.

Як писав "Ми-Україна" раніше, російська пропагандистська машина знову запустила в обіг фейк про так званих "чорних трансплантологів", які діють на Сумщині. 

 

Головне