Верховний Суд США підтвердив закон, який забороняє TikTok у країні з міркувань національної безпеки, якщо китайська компанія ByteDance не продасть додаток до неділі. Судді відмовилися захистити платформу, якою користуються майже половина американців.
Про це повідомило Reuters.
Судді вирішили, що цей закон, ухвалений Конгресом та підписаний президентом Джо Байденом, не порушує Конституцію США, зокрема першу поправку, що захищає свободу слова. Верховний Суд підтвердив рішення нижчого суду, який схвалив заходи після оскарження TikTok і ByteDance.
"TikTok є важливим майданчиком для вираження думок, але Конгрес вважає, що продаж додатку необхідний для розв'язання безпекових проблем через збір даних і зв'язки з іноземним противником", - йдеться в рішенні суду.
Адміністрація Байдена не планує змінювати рішення до недільного дедлайну, і питання перейде до наступного президента Дональда Трампа, який вступить на пост у понеділок. Трамп, який виступав проти заборони TikTok, заявив, що ухвалить рішення про додаток після ознайомлення з ситуацією.
TikTok планує припинити свою діяльність у США до неділі, якщо не отримає останнього шансу. В разі затримки, компанії-партнери TikTok, такі як Apple та Google, можуть бути піддані юридичній відповідальності. Закон забороняє надання певних послуг TikTok через магазини додатків, що належать іноземним державам.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 4 січня Білий дім звернувся до Верховного суду США з проханням відхилити клопотання Дональда Трампа щодо відтермінування закону, який заборонить TikTok в США, якщо його китайська власниця ByteDance компанія не продасть платформу.