Вчені виявили “найвагоміші докази” життя на екзопланеті K2-18b

Вчені виявили “найвагоміші докази” життя на екзопланеті K2-18b

Астрономи з Кембриджського університету зафіксували хімічні сполуки в атмосфері далекої планети K2-18b, які на Землі виникають виключно внаслідок життєдіяльності організмів.

Про це йдеться у звіті вчених на The Astrophysical Journal Letter.

“Субнептуновий кордон відкрив нове вікно в багату різноманітність планетарних середовищ за межами Сонячної системи”, - йдеться у звіті.

У ході аналізу атмосфери дослідники знайшли молекули, які на Землі утворюються лише внаслідок життєдіяльності мікроорганізмів.

Це другий випадок, коли космічний телескоп “Джеймс Вебб” (JWST) виявляє в атмосфері планети сполуки, пов’язані з біологічною активністю. Однак науковці застерігають, що для остаточного підтвердження гіпотези потрібні додаткові дані.

“Результати також підкреслюють необхідність додаткової експериментальної та теоретичної роботи для визначення точних поперечних перерізів важливих біосигнатурних газів та ідентифікації потенційних абіотичних джерел. Ми обговорюємо значення цих висновків для можливості біологічної активності на K2-18 b”, - повідомляють астрофізики.

Провідний дослідник, професор Нікку Мадхусудхан сказав, що він сподівається незабаром отримати переконливі докази.

“Це найвагоміший доказ того, що там, можливо, є життя. Я можу реально сказати, що ми зможемо підтвердити цей сигнал протягом одного-двох років”, - заявив він.

Кембриджська група виявила, що атмосфера, нібито, містить хімічний підпис принаймні однієї з двох молекул, які пов’язані з життям: диметилсульфіду (DMS) і диметилдисульфіду (DMDS). На Землі ці гази виробляються морським фітопланктоном і бактеріями.

“Кількість цього газу в атмосфері, за нашими оцінками, у тисячі разів перевищує ту, яку ми маємо на Землі. Отже, якщо асоціація з життям реальна, то ця планета кишить життям”, - розповів професор Мадхусудхан.

На думку професора, підтвердження цього відкриття змінить наше уявлення про життя у Всесвіті.

“Якщо ми підтвердимо, що на K2-18b є життя, це повинно підтвердити, що життя дуже поширене в галактиці”, - додав він.

Його колега, доктор Субір Саркар з Університету Кардіффа, вважає, що на планеті потенційно може існувати океан, який містить життя.

Як писав "Ми-Україна" раніше, космічна компанія Blue Origin здійснила успішний запуск ракети New Shepard з повністю жіночим екіпажем, серед якого була американська співачка Кеті Перрі.

Головне