Американська аерокосмічна компанія Relativity Space у четвер, 23 березня, здійснила дебютний пуск легкої ракети носія Terran 1. Її особливість полягає у тому, що практично усі її деталі надруковані на 3D-принтері.
Як пише AP, 3D-друкована ракета Terran 1 не змогла вийти на задану орбіту через проблеми з другим ступенем.
"Перший ступінь виконав свою роботу після старту зі станції космічних сил на мисі Канаверал і відокремився, як і планувалося. Але верхній ступінь, спалахнув, а потім відключився, відправивши його в Атлантику", - пише видання.
Попри те, що розгінний ступінь вийшов з ладу і місія не вийшла на задану орбіту, "перші запуски завжди захоплюючі, і сьогоднішній політ не став винятком", прокоментувала керівник технічної програми запуску Relativity Space Арва Тізані Келлі.
"Ніхто ніколи не намагався запустити ракету, роздруковану на 3D-принтері, на орбіту, і хоча сьогодні ми не зробили цього до кінця, ми зібрали достатньо даних, щоб показати, що ракети, надруковані на 3D-принтері, можливі", - зазначила вона.
Перша 3D-друкована ракета Terran 1 під час свого першого польоту не несла жодних вантажів або супутників. Натомість тестова місія під назвою «Удачі, отримуйте задоволення» була розроблена, щоб дозволити інженерам вивчити, як працює ракета-носій на стартовому майданчику та під час її польоту до космосу.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у березні американська SpaceX всьоме відправила Cargo Dragon на Міжнародну космічну станцію. Запуск корабля відбувся за допомогою ракети-носія Falcon 9 з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида.
Cargo Dragon повинен доставити на МКС 2,8 тонни вантажів, зокрема, продовольство, обладнання та матеріали для наукових експериментів.