Китайська DeepSeek, яка приголомшливо дебютувала зі своїм чат-ботом у січні, запевняє, що витратила всього 6 млн доларів на навчання своєї системи штучного інтелекту. Однак дослідники SemiAnalysis виявили, що озвучена сума дуже занижена - реальні витрати складають 1,3 млрд доларів.
Як пише Ineteresting Ingineering, їхній аналіз показав, що цифра у 6 млн враховує лише базові витрати на попереднє навчання на графічних процесорах. Загальні капітальні витрати DeepSeek на серверну інфраструктуру - яку аналітики оцінили в 1,3 млрд дол. - включає:
- інвестиції в дослідження та розробку,
- витрати на інфраструктуру,
- експлуатацію та обслуговування обладнання,
- технічну інфраструктуру.
DeepSeek має доступ до близько 50 000 графічних процесорів Hopper, що викликало деякі непорозуміння в галузі. SemiAnalysis пояснює: це не означає наявність 50 000 H100, як раніше вважалося. Натомість набір включає різні моделі, зокрема H800, H100 та H20 для конкретних країн, випущені NVIDIA у відповідь на експортні обмеження США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: DeepSeek під підозрою: які дані збирає китайський чат-бот та чому експерти радять бути обережними
Ще один аспект, на якому зосередились аналітики - це унікальна організаційна структура DeepSeek. На відміну від інших великих ШІ-лабораторій, китайський стартап самостійно керує своїми центрами обробки даних. Така модель забезпечує більшу гнучкість та ефективність роботи, що стає критично важливим в умовах зростаючої конкуренції на ринку.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Пентагон запровадив обмеження на використання китайського чат-бота DeepSeek для свої співробітників.