Натяк для Китаю: США випробували бомбу QUICKSINK, здатну потопити невеликий авіаносець

Натяк для Китаю: США випробували бомбу QUICKSINK, здатну потопити невеликий авіаносець

США та союзники в межах військових маневрів RIMPAC поблизу Гаваїв відпрацювали знищення великого надводного корабля з використанням дешевої авіаційної бомби QUICKSINK. Боєприпас запускали з борт стратегічного бомбардувальника B-2, пише CNN.

Видання розповідає, що 19 липня 2024 року B-2 взяв участь у потопленні USS Tarawa - списаного десантного корабля довжиною 250 метрів та водотоннажністю 39 000 тон, "судна розміром з невеликий авіаносець". Для ураження цілі використали бомбу QUICKSINK.

"Ця можливість є відповіддю на гостру необхідність швидко нейтралізувати морські загрози на величезних просторах океану по всьому світу з мінімальними витратами", - вказано у заяві 3-го флоту ВМС США.

Характеристики бомбардувальник B-2 дають йому змогу проникати в добре захищені райони, а також літати з невеликим шансом бути виявленим радаром на великих висотах. Поєднання цих спроможностей з дешевими QUICKSINK з боєголовками вагою до 2000 фунтів (907 кг) може дати бомбардувальникам ВПС "протикорабельну смертоносність" торпеди, що запускається з підводного човна, але без недоліків, властивих підводному човні, пояснює видання.

"Підводний човен ВМС США має можливість у будь-який момент випустити і знищити корабель однією торпедою, але, випустивши цю зброю, вона видає своє місце розташування і стає ціллю", - наголошують фахівці.

Аналітики вважають це випробування "дуже значущим" з огляду на потенційний конфлікт між США та Китаєм.

"Продемонстровані B-2 можливості протиморської оборони обмежуватимуть, якщо не стримуватимуть, операції ВМС НВАК на схід від Тайваню або біля узбережжя Філіппін", - заявив колишній керівник Об'єднаного розвідувального центру Тихоокеанського командування США Карл Шустер.

Водночас китайські експерти досить скептично оцінюють результати навчань, стверджуючи, що потоплення застарілого корабля не можна порівнювати з сучасною військовою технікою. На сьогодні КНР має в розпорядженні три десантні кораблі типу 075 водотоннажністю близько 36 000 тонн, четвертий готується до будівництва. 

Як писав "Ми-Україна" раніше,  1 травня китайський авіаносець "Фуцзянь" - третій корабель такого типу у складі ВМС КНР - вирушив у море у свої перші ходові випробування.

Головне