Космічний апарат Blue Ghost успішно сів на Місяць (відео)

Космічний апарат Blue Ghost успішно сів на Місяць (відео)

Американська компанія Firefly оголосила про успішне завершення своєї місії - космічний апарат Blue Ghost здійснив посадку на поверхню Місяця у вертикальному та стійкому положенні.

Про це повідомляє NASA 2 березня.

Раніше Firefly належала українському бізнесмену Максиму Полякову, однак через вимоги американської влади, пов’язані з національною безпекою, він був змушений продати компанію.

Місія Blue Ghost Mission 1, що стала частиною програми NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS), отримала неофіційну назву Ghost Riders in the Sky. Вона проклаадає шлях для подальших досліджень космічного простору навколо Місяця. Firefly стала першою приватною компанією, яка успішно здійснила посадку на супутник Землі. Першою була Intuitive Machines, яле торік вона перевернулася, обмеживши свої дослідження Мсяця.

Спочатку NASA планувало заплатити Firefly 93 млн дол за виконання місії, але згодом бюджет зріс до 101 млн дол. Причинами збільшення вартсті стали проблеми з ланцюгами постачання через пандемію COVID-19 та деякі коригування в характеристиках польоту. Крім того, інженерам довелося вдосконалити систему життєзабезпечення Blue Ghost, щоб він міг витримати до п'яти годин місячної ночі, коли температура може опускатися до -130 °C.

Основна частина місії проходитиме за умов сонячного освітлення, коли апарат використовуватиме енергію своїх сонячних батарей. Однак через 14 днів настане ніч, що зазвичай означає завершення подібних місій.

Протягом двох годин після приземлення Blue Ghost активував свої системи, перевірив їхню справність і почав передавати на Землю знімки та відео у високій роздільній здатності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Марс червоний: вчені знайшли нове пояснення

На борту місячного модуля знаходяться 10 наукових приладів і технологічних експериментів NASA. Один із них – Lunar GNSS Receiver Experiment (LuGRE), створений у співпраці з Італійською космічною агенцією. Його головна мета – перевірити, чи можна використовувати сигнали GPS і європейські системи навігації GNSS на поверхні Місяця.

За словми заступника директора Програми космічних комунікацій та навігації NASA Джеймса Міллера, досі вважалося, що отримати такі сигнали на Місяці практично неможливо. Однак сучасні високочутливі приймачі та антени з високим коефіцієнтом посилення можуть змінити ситуацію.

Він також підкреслив, що у майбутньому на Місяці знадобиться власна навігаційна система, оскільки GPS не є ідеальним рішенням для таких умов. Але оскільки створення такої інфраструктури може зайняти десятиліття, супутникова навігація, що вже існує, може стати тимчасовою альтернативою.

"GPS вже працює. Тому ми намагаємося бути максимально економічно ефективними для уряду США", - заявив Міллер.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Кеті Перрі вирушає у космос у складі першого за 60 років повністю жіночого екіпажу Blue Origin.

Головне