Нещодавні китайсько-камбоджійські військові навчання "Золотий дракон" привернули увагу влади США, але не через їх масштаб чи кількість учасників. Головними зірками цього шоу стали чотириногі роботи-собаки, оснащені кулеметами, які продемонстрував Пекін.
Як пише Interesing Engineering, американські законодавці, стурбовані потенційним впливом таких роботів на майбутні збройні конфлікти, ініціювали проєкт закону, яка закликає Пентагон ретельно вивчити можливості цих механічних псів та оцінити загрозу, яку вони можуть становити для національної безпеки країни. Пропозиція, висунута членами Палати представників, ще має пройти схвалення Сенату, перш ніж стати повноцінним законом. Очікується, що в найближчі дні відбудуться дебати і, можливо, будуть внесені поправки до проекту.
Навчання "Золотий дракон" стали наймасштабнішими в історії військової співпраці Китаю та Камбоджі. У них взяли участь близько 2000 військовослужбовців, 760 з яких були китайцями. Маневри проходили в центральній провінції Кампонгчнанг та на морі біля провінції Преа-Сіанук, залучивши 14 бойових кораблів, вертольоти та майже сімдесят одиниць бронетехніки і танків.
Хоча роботи-собаки не проходили бойових випробувань, їхня демонстрація справила сильне враження на камбоджійську армію та ЗМІ. Головнокомандувач збройних сил Камбоджі Вонг Пізен заявив, що ці роботи підвищать можливості обох армій у боротьбі з тероризмом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай показав, як використовує "озброєних" робособак на полі бою (відео)
Цікаво, що США також мають досвід роботи з роботами-собаками. Нещодавно повідомлялося, що Командування спеціальних операцій морської піхоти США (MARSOC) тестувало двох роботів-собак із системами вогнепальної зброї. Ці роботи, створені компанією Ghost Robotics, є високовитривалими, маневреними та міцними наземними дронами середнього розміру.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у 4-ї бригаді оперативного призначення “Рубіж” НГУ розповіли, що росія завдяки Китаю має майже безлімітну кількість дронів.