Китайська приватна космічна компанія Deep Blue Aerospace повідомила про невдалу спробу випробування своєї інноваційної багаторазової ракети Nebula-1. Про це повідомляє Reuters.
Тестовий політ, що відбувся 22 вересня в автономному регіоні Внутрішня Монголія на півночі Китаю, завершився аварією на фінальному етапі вертикальної посадки.
За даними компанії, ракета Nebula-1, що працює на керосині, успішно виконала 10 з 11 запланованих завдань. Три двигуни ракети запустилися нормально, піднявши її високо в небо. Два з них вимкнулися за планом, і Nebula-1 почала спуск.
Проте під час наближення до стартового майданчика система посадки дала збій. Ракета приземлилася надто жорстко, внаслідок чого її верхня частина відламалася при падінні набік. Крім того, зовнішня частина ракети постраждала від пожежі, що виникла після аварії.
Çin merkezli Deep Blue'nun Nebula-1' roketi VTVL testindeki 11 görevden 10 tanesini başarı ile tamamladı. pic.twitter.com/wE7poFTV8w
— Ülgen Space (@UlgenSpace) September 23, 2024
Фахівці з інвестицій та конструктори ракетної техніки переконані, що використання нетрадиційних видів палива, зокрема керосину, метану та рідкого кисню, може значно знизити витрати на запуски. Крім того, на їхню думку, такі альтернативи здатні забезпечити екологічніший та результативніший старт космічних апаратів.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у серпні китайська ракета раптово розвалилася на орбіті, створивши хмару космічного сміття. Цей інцидент з китайською Long March 6A не є поодиноким. За даними NASA, подібна аварія сталася в листопаді 2022 року після запуску супутника Yunhai-3, що призвело до утворення 533 фрагментів космічного сміття.